У смт Олександрівці на базі Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства проходить засідання розширеної виїзної колегії Державного агентства лісових ресурсів України. Головуючий на засіданні заступник Голови ДАЛРУ Володимир Бондар звернув увагу на підтримку лісового господарства керівництвом області та місцевою владою. Окрім того, він підкреслив, що у всіх лісогосподарських підприємствах України повинні приділяти увагу і надавати допомогу сім’ям загиблих лісівників – учасників АТО. «Приємно, що зараз у лісгоспах створюють пам’ятні дошки та висаджують ліс на честь наших героїв, а також допомагають сім’ям. Відповідальність за ці родини на наших з вами плечах», – звернувся до учасників засідання В. Бондар.
Голова Кіровоградської облдержадміністрації Сергій Кузьменко зазначив, що, незважаючи на незначний відсоток лісистості області, лісівники дбають про її збільшення і в цьому їм активно допомагають жителі регіону. Голова ОДА наголосив на соціальній значущості роботи лісогосподарських підприємств області та відчутних надходженнях до бюджетів Кіровоградщини, які становлять 115 млн. гривень за 2018 рік. Сергій Кузьменко вручив начальнику Кіровоградського ОУЛМГ Наталії Ревенко нагрудний знак до почесного звання «Заслужений лісівник України».
Питання дотримання нормативно-правових актів з ведення лісового господарства при здійсненні рубок головного користування та рубок формування і оздоровлення лісів висвітлили у своїх виступах начальник Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства Наталія Ревенко й начальник Київського та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства Олексій Бойко.
Наталія Ревенко дала коротку характеристику стану розвитку лісового господарства області та інформувала про фінансово-господарські показники діяльності державних лісогосподарських підприємств. Керівник зазначила, що Кіровоградщина не є лісоресурсною і заготівля деревини в порівнянні із сусідніми областями лісостепової зони є в рази меншою. В останні роки в області значно зменшились обсяги суцільно-санітарних рубок – з 400 га в 2017 році до 50 в 2019-му, – підкреслила Н. Ревенко. Вона зауважила, що відповідно до вимог сьогодення при проведенні базового лісовпорядкування 2019/20 рр. лісівники переходитимуть на вибіркову та поступову систему рубок. «Шляхами вирішення проблемних питань є внесення змін до окремих законів України та законодавчих актів, які, зокрема, стосуються природо-заповідного фонду, тваринного світу та використання коштів, передбачених у держбюджеті для фінансування лісогосподарських заходів, охорони та захисту лісів, створення захисних лісових насаджень і полезахисних смуг», – наголосила Наталія Ревенко.
У своєму виступі начальник Київського та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства Олексій Бойко підкреслив, що нормативно-правові акти не повинні обмежувати фахівців при проведенні заходів з поліпшення якісного складу лісів, направлених на їх оздоровлення та посилення захисних властивостей. За його словами, нормативно-правовими актами не доцільно обмежувати термін повторюваності та площу першого прийому поступової рубки, які залежать від наявності необхідної кількості життєздатного підросту, а також у виділах площею до трьох гектарів. Такі рубки проектувати взагалі не варто, зауважив О. Бойко. Крім того, для здійснення лісогосподарських заходів, спрямованих на підвищення стійкості та продуктивності деревостанів, необхідно розглянути можливість впровадження нових видів рубок – за цільовим діаметром та рубок простору (як альтернативу прохідним рубкам).
Про основні підсумки виконання тематичного плану наукових досліджень на 2015-19 рр. та тематичне наповнення плану на наступний період інформувала завідувач сектору міжнародних відносин, науки та зв’язків з громадськістю ДАЛРУ Любов Полякова.
У доповіді начальника управління мисливського господарства та полювання ДАЛРУ Івана Шеремета проаналізовано стан ведення мисливського господарства користувачами мисливських угідь у Київській, Рівненській та Чернівецькій областях.
Учасники колегії заслухали пропозиції першого віце-президента Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь Віктора Червоного щодо розроблення Комплексної програми розвитку мисливського господарства, охорони та збереження тваринного світу.
За результатами обговорення колегією прийнято низку рішень. Вони стосуються, зокрема, забезпечення:
- виконання заходів з формування і оздоровлення лісів із врахуванням обсягів, визначених лісовпорядкуванням та стану деревостанів;
- посилення контролю за дотриманням вимог законодавства при призначенні, отриманні дозволів та здійсненні заходів з формування та оздоровлення лісів;
- збільшення в установленому порядку застосування вибіркових і поступових систем рубок;
- своєчасного виконання підготовчих робіт до рубки та заходів із сприяння природному поновленню з метою повного освоєння розрахункових лісосік по вибіркових і поступових системах рубок головного користування;
- проведення користувачами мисливських угідь комплексу біотехнічних заходів для збільшення чисельності мисливських тварин до науково обґрунтованих норм.
За матеріалами: Кіровоградського ОУЛМГ