На виїзній колегії Держлісагентства вивчали досвід роботи оникіївських лісівників

24 травня, під час проведення на базі Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства розширеної виїзної колегії Державного агентства лісових ресурсів України, відбулося ознайомлення її учасників з лісогосподарською та виробничою діяльністю державного підприємства «Оникіївський лісгосп».

«На першому місці в оникіївських лісівників відновлення лісових насаджень і заліснення малопродуктивних земель. Кіровоградщина заліснена на сім відсотків, а науково обґрунтований показник лісистості в області 11 відсотків», – зазначила начальник Кіровоградського ОУЛМГ Наталія Ревенко. Керівник наголосила на веденні Оникіївським лісгоспом лісонасіннєвої справи. Ця робота в господарстві добре організована.

Учасники засідання ознайомилися з веденням лісового господарства на території лісгоспу, зокрема із заходами з поліпшення якісного складу лісів, у т. ч. у молодняках; вирощуванням на спеціальних плантаціх новорічних ялинок; побували на ділянках, де спостерігається всихання ясеневих насаджень; оглянули лісову дорогу в Оникіївському лісництві тощо. Увазі учасників засідання було представлено низку об’єктів на території підприємства, серед яких теплиці, розсадник, насіннєсховище, ремонтно-транспортний цех, цех переробки деревини, просвітницька кімната, вольєрне господарство і фазанарій, а також дендрологічний парк і просвітницькі куточки.

Оникіївський лісгосп демонструє яскравий приклад, як треба займатися вирощуванням декоративного посадкового матеріалу для озеленення, зокрема населених пунктів та соціальних об’єктів. Декоративно-тепличне господарство на території лісгоспу займає 10 га площі. У теплицях проводять черенкування 30 тис. штук хвойних та 15 тис. штук живців листяних порід. Асортимент декоративних рослин налічує 120 видів. Надходження від реалізації декоративного посадкового матеріалу по лісгоспу в 2018 році становили понад 1 млн. гривень. Саму ж територію лісгоспу називають рекреаційною зоною, куди можна приїжджати відпочивати всією родиною. Тут розташовано багато цікавих просвітницьких об’єктів: фазанарій, вольєр для птиці та диких тварин, куточок мисливця, куточок «Лісові стежки», рекреаційний пункт «Чобіток».

Візитівкою Оникіївського лісгоспу став дендрологічний парк ім. В.Г. Єрмолаєва. На його території росте 200 видів і форм різноманітних рослин дерев та чагарників. У дубовому урочищі «Чобіток» створено еколого-просвітницьку стежину довжиною 250 метрів, вздовж якої встановлено інформаційні стенди. В Оникіївському лісгоспі займаються розведенням диких тварин для охорони та відтворення мисливської фауни. У вольєрному господарстві мешкають олені, лані європейські, дикі кабани, фазани, голуби, страус тощо.

За матеріалами: Кіровоградського ОУЛМГ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *