Сьогодні – Всесвітній день навколишнього середовища

Генеральна Асамблея ООН проголосила 5 червня Всесвітнім днем навколишнього середовища з метою поглиблення суспільного усвідомлення необхідності зберігати і покращувати довкілля. Саме в цей день 1972 року в Стокгольмі відкрилася Конференція ООН із проблем навколишнього середовища, за результатами якої створено Програму ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП). На конференції були присутні повноважні представники 113 держав світу. Звернення підписали 2200 діячів науки й культури з 23 країн світу. Вони попереджали людство про безпрецедентну небезпеку, що загрожує йому у зв’язку із забрудненням навколишнього середовища. Всесвітній день навколишнього середовища є одним із основних способів привернути увагу громадськості до проблем довкілля, а також стимулювати політичний інтерес та вживати невідкладних заходів.

Всесвітній день навколишнього середовища відзначається в кожній країні по-різному, зокрема «зеленими» концертами, конкурсами творів і плакатів у школах, висадженням дерев, кампаніями з утилізації відходів і прибиранню території та ін. Заходи, в той чи інший спосіб, демонструють те, що основною рушійною силою зміни підходів до природоохоронних питань є громади, відкривають нові можливості активного сприяння сталому розвитку, роз’яснюють користь від партнерських відносин задля безпечного й благополучного майбутнього.

Кожен для себе може знайти шляхи покращання навколишнього середовища. Можливо, хтось прибере сміття в своєму дворі, а дехто, відпочиваючи на природі. Разом ми зробимо навколишнє середовище кращим і надалі не забуватимемо про його охорону та збереження природних скарбів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *