За порушення вимог пожежної безпеки в лісах передбачаються штрафні санкції

З приходом літа розпочинаються лісові пожежі, які, як відомо, самі по собі не виникають. Вони є наслідком халатності, байдужості та безвідповідальності окремих не зовсім свідомих громадян. Причиною будь-якої пожежі є порушення тих чи інших правил, інструкцій, методичних вказівок. Так от, причинами виникнення лісових пожеж є порушення “Правил пожежної безпеки в лісах України”. Даними правилами передбачаються наступні дії громадян, які є порушеннями цих Правил і за які передбачаються штрафні санкції:

  • розведення багаття у лісі;
  • виїзд на територію лісового фонду транспортних засобів та інших механізмів;
  • відвідування населенням хвойних насаджень при 5 класі пожежної небезпеки;
  • паління, викидання у лісі непогашених сірників, недопалків, крім місць, що обладнані для цієї мети;
  • експлуатація машин та інших механізмів з несправною паливною та іскрогасною системами;
  • випалювання трави та інших рослинних решток на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо прилягають до лісу (в тому числі проводити сільгосппали);
  • звалювання та спалювання у лісових насадженнях сміття, будівельних залишків, побутових та інших відходів.

За вказані порушення передбачена адміністративна відповідальність (згідно статті 77 КУпАП), що тягне за собою накладення штрафу на громадян від п’яти до п’ятнадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 85 до 255 гривень), і на посадових осіб – від п’ятнадцяти до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 255 до 850 гривень). Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п’ятнадцяти до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 255 до 850 гривень), на посадових осіб – від тридцяти п’яти до шістдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 595 до 1020 гривень).

Крім того, за порушення вимог пожежної безпеки в лісах передбачена також і кримінальна відповідальність згідно зі статтею 245 Кримінального Кодексу України “Знищення або пошкодження об`єктів рослинного світу”, яка передбачає за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів вздовж залізниць або інших таких насаджень вогнем або іншим загально небезпечним способом – карається обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або обмеженням волі на той самий строк. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки – караються позбавленням волі від п’яти до десяти років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *