Бережіть ліс від пожеж!

Лісові пожежі завдають великої шкоди для лісу. Це стихійне явище майже стовідсотково є рукотворним, тобто за кожним загоранням стоїть людський фактор, іншими словами це значить, що діями одних рук, якими керувала не зовсім здорова свідомість, знищується творіння інших рук людських, спрямованих на створення лісів.

Необачно залишене кимось непогашене вогнище, викинутий недопалок чи сірник – першопричина лісових пожеж. Щорічно під час літнього відпочинку виникають лісові пожежі, винуватцями яких є любителі відпочинку на природі. Громадяни під час відпочинку викидають недопалки, палять вогнища, які згодом переростають у лісові пожежі.  З часом на ділянках лісу, вражених вогнем, засихають дерева, які потрібно видаляти в ході проведення вибіркових чи суцільних рубок.

Державна лісова охорона Голованівського лісгоспу, у своїй господарській діяльності, інформує громадськість про необхідність шанобливого, бережного ставлення до лісу. Це відображаємо в багаточисленних панно, плакатах, біл-бордах, які встановлюємо у лісових масивах підприємства. Періодично підіймається це питання на сторінках преси, в інтернет-мережі.

Протягом всього пожежонебезпечного сезону увага лісової охорони спрямована на профілактику лісових пожеж, виявлення їх та вжиття заходів по оперативній ліквідації їх. Влітку при настанні сухої, спекотної погоди, у хвойних насадженнях встановлюється надзвичайний клас пожежної безпеки – найтривожніший час для працівників лісової охорони. В ці дні перекриваються всі заїзди до лісу, щоб унеможливити доступ до лісу громадянам та знизити ризик виникнення пожеж. Проводяться рейди з метою виявлення та притягнення до відповідальності порушників лісового законодавства.

Шановні відпочиваючі, памятайте! Коли від вогню гине ліс, то знищується  десятиліття наполегливої праці не одного покоління лісівників, гинуть зелені легені нашого краю. Побачивши лісову пожежу, терміново повідомте у найближче лісництво, працівникам лісової охорони, в сільську чи міську ради або зателефонуйте «101».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *