3 липня – Міжнародний день відмови від поліетиленових пакетів

3 липня відзначають Міжнародний день відмови від поліетиленових пакетів. У цей день пластикові пакети пропонують замінити паперовими або використовувати еко-сумки і в’язані авоськи. Мало не кожен має вдома пакет із пакетами, правда ж? Його вміст постійно поповнюється все новими і новими пакетами з супермаркетів чи інших магазинів. Але цей процес варто зупинити. І сьогодні — хороша нагода. Усім варто спробувати бодай день прожити без пакетів.

Мета такої акції – привернути увагу до проблеми надмірного споживання поліетиленових пакетів. За даними ООН, щорічно у світі використовують 5 трильйонів поліетиленових сумок. При цьому щорічно в океан потрапляє 8 мільйонів тонн пластикової тари – у тому числі і пакетів. Морські жителі ковтають шматочки пластику, що потім призводить до їх смерті. Також в середньому кожна людина в світі з’їдає 50 тисяч частинок пластика щорічно. А якщо постійно пити воду з пластикової тари, то показник буде вище як мінімум втричі. Пластик в організмі людини може призвести до багатьох захворювань. Організатори міжнародного дня відмови від поліетиленових пакетів вважають, що це унікальна можливість рознести звістку про те, що світ може обійтися і без цих виробів. Цього року акція проходить в 10-те. Відзначають цей день і в Україні.

Якщо пластикові вироби можна повторно переробити, то тонкий поліетиленовий пакет – не можна. І в цілому, в Україні зараз просто немає потужностей для переробки пластику. Щомісяця в країну імпортується 10 тисяч тонн сировини для пластикових виробів. Практично зараз ми можемо переробити після використання лише 10% цієї маси. Все інше буде століттями валятися на неофіційних звалищах в лісосмугах, на берегах водойм і у воді. Великі види птахів сприймають яскраві частинки пластику за їжу і гинуть, заповнюючи їм шлунок. В екологічно здоровому середовищі ці птахи живуть 40-50 років. Сьогодні більше 30% з них гинуть, не доживши і до 10 років. Кожні п’ять хвилин в країні вмирає чайка, наковтавшись пластику. В Україні 6 тисяч офіційних звалищ, але яких сьогодні накопичилося понад 12,5 млрд тонн відходів. Це Еверест сміття! Але додайте до нього ще 35 000 неофіційних звалищ. Вони займають приблизно 14 тисяч кв. км, це більше, ніж територія Закарпатської області. У нас всі заповідні території разом взяті складають всього близько 9% від території країни. А звалища понад 11%. І на кожного українця в 2018 році додалося по 8,5 тонн сміття.

Що може зробити кожен:

  • відмовитися від одноразових поліетиленові пакетів;
  • або ж принаймні використовувати наявні пакети багато разів;
  • ходити за продуктами з власними торбинками та посудом для салатів, сиру чи м’яса. Це, до речі, корисно для здоров’я, адже пластикова тара може містити токсичні хімікати;
  • сортувати сміття;
  • брати участь в акціях із прибирання довкілля — міського простору або парків;
  • ділитися з друзями та знайомими інформацією про шкоду пластику.

Кожен з нас вже сьогодні може долучитися до порятунку планети. Запрошуємо всіх небайдужих приєднатися до такого корисного заходу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *