Кого варто уникати в лісі

Літо – час для активного сімейного відпочинку. Українці віддають перевагу релаксу поза містом, де нас, до речі, може підстерігати небезпека – у лісах активізувалися плазуни, кліщі та павуки. Кого варто уникати під час відпочинку на природі та як уберегти себе від неприємної зустрічі. Оси, бджоли, шершні, джмелі – усі вони під час укусу впорскують у жертву отруту. І, якщо один-два жала зазвичай небезпеки не несуть (окрім випадків алергії), то декілька комах запросто можуть убити дорослу людину.

Місце укусу лікарі рекомендують протерти слабким розчином нашатирного спирту, оцту, соком петрушки або подорожника. Якщо постраждалий почуває себе погано, задихається, або ж його вкусили у горло чи ротову порожнину – якомога швидше доправляйте до медзакладу. Також небезпечними є й отруйні павуки, до них належать каракурти й тарантули.

Каракурт має отруту, котра в декілька раз перевищує за своєю силою отруту гримучої змії. Найбільшу небезпеку павук становить улітку, зустріч із ним о цій порі може стати фатальною – можливий набряк легенів та зупинка серця. За статистикою, гинуть до шести відсотків укушених. Лікарі часто неправильно визначають діагноз – сам момент укусу зазвичай проходить непомітно, місце встановити важко, а симптоми схожі з інфарктом чи запаленням апендициту. Якщо ж вам не вдалось уникнути зустрічі з каракуртом і ви точно бачите місце укусу, можна спробувати знешкодити дію отрути термічним способом. Річ у тім, що перші кілька хвилин отрута знаходиться у шкірі на глибині до міліметра. Отже, якщо прикласти до ранки голівки двох-трьох сірників і запалити їх, отрута розкладеться під дією тепла. (До речі, під час укусу змій цей метод не діє – зуби плазунів проникають набагато глибше). Однак, першочергово зверніться до лікарні.

Тарантул теж небезпечний, але шкоди завдає менше. Укус супроводжується сильними локальним болем і почервонінням. Його отруту також можна зруйнувати з допомогою термічного опіку, але все одно – не буде зайвим звернутися до лікарні. Під час відпочинку чи роботи в лісі, на луках чи полях пам’ятайте прості правила безпеки і поважайте все живе, яким би страшним чи відразливим воно вам не здавалося. Адже все на Землі створене з якось метою. І не нам визначати, варте воно життя чи ні. Живіть у гармонії з навколишнім світом і він вам відповість тією ж гармонією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *