Володимир Бондар: У Держлісагентстві працюють над програмою, яка протидіятиме відтоку кадрів за кордон

Лісова галузь сьогодні перебуває в досить складній ситуації. На жаль, низка чинників створюють певні перешкоди у роботі лісгоспів. Однак, не зважаючи на це, лісівники все ж забезпечують безперебійну роботу підприємств, проводять усі лісогосподарські заходи, вчасно сплачують податки, як до місцевих бюджетів, так і до державного. Про це повідомив заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар під час зустрічі з учасниками семінару для працівників служб управління персоналом на Житомирщині.

«Маємо сьогодні і проблему у забезпеченні кадрами. Як і повсюдно в Україні, так і в нашій галузі, склалася ситуація, коли працівники, які, маючи відповідну кваліфікацію та навички, хочуть і могли б працювати в лісовому господарстві, виїжджають за кордон, тому що там їх чекають кращі умови, краща заробітна плата. Відтак, ми хочемо випрацювати програму, яка б давала нам можливість якимось чином контрактувати наших працівників. Бо нині маємо ситуацію, за якої молодь закінчує навчальні заклади, держава витрачає кошти на їх навчання і не отримує зворотної відповіді. Такий стан речей не може нас влаштовувати», – сказав він.

Володимир Бондар також зазначив, що кадрові служби лісової галузі мають іти в ногу з часом, добре володіти знаннями щодо змін у законодавстві та постійно випрацьовувати нові методи і механізми забезпечення якісними кадрами усіх видів робіт у лісовій системі.

«Власне для цього і проводяться такі щорічні семінари, – сказав Володимир Бондар. – Цього року, до прикладу,наші спеціалісти мали можливість прослухати лекції щодо запобігання і протидії корупції в державній службі, щодо нових підходів до організації роботи з персоналом тощо. Крім того, його учасники обмінюються досвідом, вивчають роботу своїх колег».

Варто додати, що в лісовій галузі України працює близько 50 тисяч осіб. Їхня середня заробітна плата складає понад 10 тисяч гривень, але вона суттєво коливається в залежності від регіону та від того, чи має підприємство власну переробку і наскільки вона потужна.

«Ми звісно працюємо над тим, щоб в підприємствах був ріст заробітної плати і покращувалися умови для наших працівників. Також напрацьовуємо інші заходи, аби молодь не виїжджала за кордон, залишалася працювати у лісовому господарстві України», – наголосив заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар.

За матеріалами: ДАЛРУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *