Наразі триває сезон полювання на пернату дичину. Найпопулярнішим і доступним об’єктом полювання є дикі качки. Серед них головне місце займає крижень. Прилітають до нас крижні табунами весною, а інколи зимують у нас, якщо зими не суворі. Найчастіше мисливці – початківці на своїх перших полюваннях знайомляться переважно саме з крижнем. На річкових і ниркових качок полюють різними способами, залежно від угідь. Стріляють качок з підходу на неглибоких водоймах, за якими можна проходити. Попередньо на водоймах потрібно знайти місця можливих проходів по ньому. Дикі качки намагаються відпливати від мисливця і сховатися в очеретах. Але коли вони підпливають до берега, то знімаються з води і тоді мисливець має можливість їх стріляти. У багатьох випадках мисливець, йдучи по невисоких заростях очерету, піднімає крижня, а за ним піднімаються і інші представники. Результативність полювання на качок залежить від досвіду і вправності мисливця, його вміння точно стріляти.
Полюють також і на глибоких водоймах, зайнявши місце на березі, звідки ведуть стрілянину по літаючим качках. Качки днюють на водоймах, а ввечері відправляються харчуватися в інше місце. З харчування на водойми повертаються вранці. Отже, на вечірній і уранішній зорі стріляють качок, летять в ту чи іншу сторону. Необхідно враховувати, що качки люблять облітати водосховищі, особливо в серпні, коли молоді качки стають на крило, а також в кінці жовтня, коли починають повертатися перелітні качки з півночі.
На великих територіях – мисливець сам повинен пристосовуватися до полювання на качок. Часто для полювання будують засідку на улюбленому качиному місці. Для цього необхідно пам’ятати, що маскування не повинна відрізняти скрадок від навколишнього середовища, тобто матеріал для нього потрібно використовувати підручний. Для зручності стрільби засідка повинна бути зверху відкритою. Незважаючи на те, що качки залітають проти вітру, тайник потрібно ставити так, щоб при можливості був круговий огляд, тому що в тиху погоду поява качок можна очікувати з будь-якого боку. Якщо місце вибрано на березі, то скрадок ставлять, викопавши неглибоку яму, щоб мисливець сидячи міг бачити все навколо. Засідку вистилають соломою, сіном або очеретом і маскують її під колір місцевості. Кожен мисливець, що полює на качок, повинен пам’ятати:
- не слід стояти ближче 80-120 м один від одного, бо ви можете перешкодити іншим і спричинити нещасні випадки;
- вбивши качку, зразу ж її підбирайте, не старайтесь застрілити другу, поки не добули першої;
- якщо немає собаки і неможливо добути трофей, то потрібно змінити напрям стрільби;
- на своєму місці потрібно стояти якомога тихіше;
- за будь – яких обставин слід віднайти підранка;
- не можна стріляти в сидячу на воді качку, бо це небезпечно для інших;
- не потрібно стріляти вище 45-50 м, бо таким чином можна збільшити лише кількість підранків;
- полювати на качок бажано з собакою.
Рідко мисливець, полюючи на качок, може добути гуску. Треба пам’ятати, що дробом, призначеним для полювання на качок, гуску можна лише поранити. В запасі потрібно мати патрони, заряджені дробом 2-1, яким можна стріляти гусей. Успіх полювання залежить від багатьох факторів: від вміння мисливця маскуватися, щоб його не помітили качки, вибору правильного місця у напрямі льоту качок, вправності стрільби мисливця. Шановні мисливці, бажаємо вам вдалого полювання!