Лісівники закликають не смітити в лісі!

У наш час чимало людей не задумується про невідворотні процеси, пов’язані з недбалим ставленням до навколишнього природнього середовища. Саме тому необхідно вкотре підняти тему засмічення лісових масивів. Це питання є актуальним особливо зараз, у літній період часу, коли почався масовий збір дикоростучих ягід, грибів та лікарської сировини. В лісі часто-густо можна побачити викинуте сміття – банки пляшки, памперси, будівельні відходи, пластмасові та скляні пляшки… І весь непотріб, який можна спалити, закопати або викинути у спеціальні контейнери.

Саме із цього приводу державна лісова охорона ДП «Голованівський лісгосп» нагадують, що ліси є особливою екосистемою, де існують зв’язки, в результаті яких проходять основні процеси життєдіяльності живих організмів, які знаходяться в даному біогеоценозі. Отож, коли людина починає негативно впливати навіть на один компонент даної системи,- це може призвести до ослаблення та навіть загибелі біоценозу в цілому. До того ж, варто наголосити на тому, що побутове сміття, яке людина залишає в лісах, є дуже токсичним в результаті його розкладу, що триває впродовж багатьох років та століть.

Крім того відвідувачі лісу замість того, щоб відпочивати в лісі та насолоджуватись чистим повітрям, перебуваючи на лоні природи, наражаються на небезпеку отруєння, зараження різними патогенами. Так, наприклад, звичайна газета перегниватиме 2-3 роки, недопалок цигарки – 10-11 років, консервна банка – 120-150 років, поліетиленовий пакет – близько 200 років, пластикова пляшка близько – 500 років, а скло та скляні вироби – близько 1000 років. Враховуючи ці вражаючі факти, закликаємо громадян бути свідомими громадянами своєї землі.

Нагадуємо, що згідно ст. 73 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Засмічення лісів відходами» передбачено накладення штрафу на громадян від 25 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб – від 50 до 100. Згідно зі ст. 52 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Псування і забруднення сільськогосподарських та інших земель», передбачено накладення штрафу на громадян від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Будь ласка, не залишайте сміття в лісі! Не вивозьте та не викидайте побутові відходи у лісі! Ліс – не смітник! А ваша свідома поведінка буде вкладом у добру справу та прикладом реальної любові до природи, рідного краю!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *