Лісівники проводять інвентаризацію лісокультурних об’єктів

В лісництвах ДП «Голованівський лісгосп» з метою уточнення обсягів та визначення ефективності проведених робіт по лісовідновленню та лісорозведенню, якісної оцінки лісових культур на зрубах та захисних насаджень, садивного матеріалу, їх відповідності діючим стандартам і технічним вимогам, призначення заходів по поліпшенню стану лісопосадок проводять інвентаризацію лісокультурних об’єктів. Згідно наказу №66 від 06 вересня 2019 року проводиться інвентаризація:

  • садивного матеріалу в посівних і шкільних відділеннях лісорозсадників та плантацій новорічних ялинок;
  • одно-, дво- та трирічних лісових культур – лісових культур на зрубах та захисних насаджень 2017, 2018, 2019 років створення та атестація незімкнутих лісових культур старшого віку.

Для забезпечення своєчасного і якісного проведення робіт по інвентаризації лісокультурних об’єктів створена комісія. Інвентаризацію проводять шляхом закладання пробних площ в найхарактерніших для всієї ділянки місцях, які відображають загальний стан лісових культур, захисних лісових насаджень на даній ділянці. В межах відведених пробних площ здійснюють суцільний перерахунок посаджених чи посіяних деревних рослин, що збереглися з подальшим перерахунком на 1 га площі і визначають відсоток приживлюваності на всій ділянці.

Площі із природним поновленням зараховують до загальної площі відтворення лісів наприкінці вегетаційного періоду при проведенні інвентаризації. Ділянка з природним поновленням вважається прийнятою, якщо наявна густота головної породи на одиницю площі не менша, ніж встановлена для 3-го класу якості. Посадковий матеріал обліковують щорічно в кінці вегетаційного періоду, але до початку осіннього викопування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *