Розпочався сезон полювання на фазана

З 3 серпня на Кіровоградщині офіційно відкрито сезон полювання. Дозволено полювання на пернату дичину – качок, лисок, куликів, голубів, гусей та перепілок, а з 12 жовтня дозволено полювати і на фазана. Нагадуємо всім мисливцям, що найголовнішим під час проведення полювання є чітке дотримання правил безпеки при користуванні зброєю. Правила поводження з мисливською вогнепальною зброєю на полюванні визначені Положенням «Про правила проведення полювань, поводження із зброєю та порядком видачі ліцензій на добування мисливських тварин», затвердженим наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Як відомо, полювання на фазанів починається пізно восени, коли виростуть фазанята і виводки почнуть виходити вранці і наприкінці дня з кущів і чагарників  на поля – годуватися зерном, що осипалося. В цей час фазани ночують поблизу полів. За традицією, полюють на фазанів з лягавим собакою, спанієлем і лайкою.

До полювання допускаються лише ті мисливці, які мають при собі перелік документів, передбачених Законом України «Про мисливське господарство та полювання», а саме: посвідчення мисливця; щорічну контрольну картку обліку добутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита; дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензію, відстрільну картку тощо); відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю у разі її використання.

На разову відстрільну картку можна добути три фазана. Курочок фазана чіпати заборонено, від їх кількості залежить подальше розведення цієї птиці. Також, слід нагадати, що мисливці, які добувають дичину без необхідних на те дозволів, можуть бути притягненні до відповідальності, згідно чинного законодавства. Такі дії прирівнюються до браконьєрства і караються не малими штрафами.

Окрім того, під час проведення полювань суворо заборонено:

  • Направляти зброю на людину чи домашніх тварин, навіть якщо зброя не заряджена;
  • Передавати зброю іншим особам, попередньо не розрядивши;
  • Виїзд мисливців і перебування їх на полюванні з несправною і незареєстрованою зброєю;
  • При заряджанні і розряджанні зброї її ствол повинен бути направлений вгору або в землю.
  • Під час долання перешкод (канав, струмків, огороджень тощо) зброю потрібно розрядити.
  • Полювання проводиться лише в умовах повної видимості (повністю розвидниться, розсіється туман, припиниться сильний дощ чи снігопад).
  • Забороняється стріляти на шум, шарудіння, по невиразно видимій цілі.
  • Рушницю з внутрішніми курками заборонено тримати з відкритим запобіжником.

Стрільбу мисливець має вести із особливою обережністю і попередньо переконавшись у тому, що в напрямку пострілу немає людей чи домашніх тварин. Під час стрільби при осічці мисливець не повинен відкривати рушницю раніше ніж через сім-вісім секунд. У випадку падіння зброї потрібно негайно розрядити її і переконатися, що в канали стволів не потрапили сторонні предмети. Після пострілу треба перевірити, чи не залишилися в каналах стволів частинки розірваних гільз та інших предметів. У разі якщо патрон не входить в патронник стволів, категорично заборонено його туди втискати, треба обережно вийняти і замінити іншим. При наближенні до населеного пункту, місця відпочинку, збору мисливців тощо на відстані до 200 метрів мисливець зобов’язаний розрядити рушницю. Під час відпочинку зброю необхідно в незарядженому стані підвішувати або класти на надійну опору. При переміщеннях на всіх видах транспорту зброя повинна бути в розібраному вигляді в чохлі. Забороняється стрільба з автомототранспортного засобу незалежно від того, знаходиться він в русі чи ні.

Бажаємо усім мисливцям вдалого та безпечного полювання!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *