Лісівники закликають не порушувати вимог пожежної безпеки в лісах

Найлютіший ворог лісу – вогонь. У лісовій пожежі гинуть рослини, тварини, птахи, вигорає верхній шар ґрунту разом з мікроорганізмами і комахами. В посушливий період гостро постає небезпека виникнення лісових пожеж внаслідок самовільного спалювання сухої рослинності. Дехто просто своїм обов’язком вважає підпалити стихійно викинуте сміття, стерню на полях, смугах відводу автодоріг, лісосмугах. Такі необдумані дії негативно впливають на стан навколишнього природного середовища – забруднюється атмосферне повітря та з’являється реальна загроза здоров’ю людини. Слід також пам’ятати, що під час спалювання існує пожежна небезпека для прилеглих територій, адже зазвичай сільськогосподарські угіддя межують із житловими будинками, лісосмугами, лісами, об’єктами природно-заповідного фонду. За лічені години вогнем знищуються лісові масиви, що вирощувалися десятками років. Гинуть дикі звірі та птахи. Пам’ятайте! Пожежонебезпечний період починається відразу після сходження снігового покриву і триває аж до пізньої осені, коли настають рясні дощі і знижується температура.

Державне підприємство «Голованівське лісове господарство» звертається до громадян з проханням дотримуватися правил пожежної безпеки в лісах України. Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється розведення вогнищ в лісі, відвідування хвойних насаджень при 5-му класі пожежної небезпеки. Надзвичайно небезпечно палити, кидати у лісі не загашені сірники, недопалки. Не можна випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду та інших земельних ділянках, що розташовані близько до лісу, у тому числі проводити сільськогосподарські пали, звалювати та спалювати у лісі сміття, будівельні рештки, побутові та горючі відходи тощо.

Звертаємо Вашу увагу, що порушення вищезазначених правил тягне за собою як адміністративну, так і кримінальну відповідальність, а саме за:

  • порушення вимог пожежної безпеки в лісах передбачає адміністративну відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян від 85 грн до 255 грн і на посадових осіб – від 255 грн до 850 гривень.
  • знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 255 грн до 850 грн і на посадових осіб – від 595 грн до 1 020 гривень.
  • самовільне спалювання рослинності або її залишків передбачає адміністративну відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян – від 170 грн до 340 грн, на посадових осіб від 850 грн до 1190 гривень. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно–заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 340 грн до 680 грн, на посадових осіб від 1190 грн до 1700 гривень.

Окрім того, статтею 245 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків вогнем чи іншим загально-небезпечним способом. Винні особи караються штрафом від 5100 грн до 8500 грн або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк. Такі ж дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші наслідки, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років. Тільки спільними зусиллями ми зможемо зберегти ліси від вогню!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *