Лісівники Кіровоградщини розглянула підсумки господарсько-фінансової діяльності за дев’ять місяців

Під керівництвом начальника обласного управління Наталії Ревенко 4 листопада відбулася виробнича нарада за участю заступників, головних спеціалістів управління, директорів, головних спеціалістів держлісгоспів, лісничих. На нараді розглянули підсумки господарсько-фінансової діяльності лісогосподарських підприємств Кіровоградської області за дев’ять місяців року. У трудовому суперництві перше місце зайняв Оникіївський лісгосп, другу сходинку посів Чорноліський лісгосп, третє місце зайняв колектив Олександрівського лісгоспу. Стимулюючий приз до перемоги у наступному періоді – символічну черепаху отримав Світловодський лісгосп.

За словами першого заступника начальника управління Олега Середюка, основні заплановані лісогосподарські заходи підприємства в зазначеному періоді виконано. Лісові культури створено на площі 338,7 га, з них 122 га – нові ліси. Доповнення здійснено на площі 580,3 га, у тому числі нові ліси 227,7 га. Догляд за культурами проведено на площі 6106,4 га, у тому числі за новими лісами – 2355 га. У підвідомчих лісах випадків лісових пожеж не виникало. Профілактичні та попереджувальні протипожежні заходи виконано в повному обсязі. Обсяг виявлених незаконних рубок у лісах підпорядкованих підприємств становив 164 куб. м. Сума завданої шкоди – 1388 тис. грн., відшкодовано 17 тис. грн. Під час рейдів у мисливських угіддях виявлено 42 порушників правил полювання. На 107 % зросла середня заробітна плата і становить 13900 грн. До бюджетів усіх рівнів та фондів сплачено 88,1 млн. грн. На фінансування заходів з охорони праці витрачено 1,68 млн. грн. (що дорівнює 0,81 відсотка від реалізації лісопродукції). Працівників лісового господарства повністю забезпечено засобами індивідуального захисту. Як зазначив заступник начальника управління Олександр Кваша, від усіх видів рубок заготовлено 128,6 тис. кубометрів деревини. Загальний вихід лісоматеріалів круглих від усіх видів рубок становив 29,2 %, дров’яної деревини ПВ – 5,1%, дров’яної деревини НП – 65,6%, хмизу ліквідного – 0,2%. Ціна реалізованого кубометра заготовленої деревини зросла на 104 грн. і становить 1353 грн. Реалізовано лісопродукції в круглому вигляді 123,4 тис. кубометрів. Обсяг реалізації продукції зріс на 6 % до відповідного періоду минулого року і становив 207,8 млн. грн. Деревообробними підрозділами підприємств перероблено 8517 куб. м деревини. Випуск з кубометра пущеної в переробку деревини становив 3654 грн. Середня заробітна плата в деревообробному секторі зросла на 544 грн. (до 17 759 грн.). Товарний випуск продукції переробки становив 31,1 млн. грн.

Учасники засідання ознайомились із ходом осінніх лісокультурних робіт. У цілому, на Кіровоградщині добігає кінця осіння лісокультурна кампанія, зокрема завершується створення лісових насаджень, проводиться підготовка ґрунту та збір і висівання лісового насіння. Лісогосподарські підприємства реалізували 85,5 тис. штук саджанців декоративних порід на загальну суму 3,6 млн. грн. Є перші результати по реалізації новорічних ялинок – три тисячі хвойних деревець уже придбали в лісівників оптові покупці. Учасники колегії розглянули питання щодо організації системи внутрішнього контролю в лісгоспах, зокрема розроблення адміністративних регламентів, які визначають основні функції та процеси на підприємствах. У зв’язку з наближенням ялинкової кампанії начальник управління Наталія Ревенко звернула увагу колег на необхідності посилення охорони шпилькових насаджень від самовільних рубок. Також було наголошено на посиленні роботи рейдових бригад з охорони державного мисливського фонду.

За матеріалами: Кіровоградського ОУЛМГ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *