Розпочався сезон полювання на парнокопитних та хутрових диких тварин

Згідно наказів користувачів мисливських угідь, цьогорічний сезон полювання на парнокопитних та хутрових диких тварин розпочався 2 листопада. Днями полювання визначено суботу та неділю. Нагадуємо, що кожен мисливець зобов’язаний мати при собі посвідчення, щорічну контрольну картку обліку добутої дичини і порушень правил полювання, дозвіл на добування тварин, дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю. У разі використання під час полювання собак мисливських порід чи інших ловчих звірів і птахів, на них потрібно мати відповідний паспорт.

Зазначені документи мисливець зобов’язаний мати під час здійснення полювання, транспортування або перенесення продукції полювання і пред’являти їх на вимогу осіб, уповноважених здійснювати контроль у галузі мисливського господарства та полювання. Полювання на диких парнокопитних буде здійснюватися відповідно до Лімітів використання мисливських тварин державного мисливського фонду у сезон полювання 2019-2020 років, затверджених наказом Мінагрополітики України від 16.05.2019 №249.

Нагадуємо, що відповідно до наказу Мінприроди та Мінагрополітики «Про затвердження Такс для обчислення розміру відшкодування збитків, завданих унаслідок порушення законодавства в галузі мисливського господарства та полювання (крім видів, занесених до Червоної книги України)» доведеться сплатити досить серйозні штрафи за браконьєрство. Наприклад, розмір стягнення за незаконне добування або знищення оленя плямистого – до 50 тисяч гривень, дикого кабана до 40 тисяч гривень, козулі – до 32 тисяч гривень, за бобра – 10 тисяч гривень, зайця-русака – 8 тисяч гривень.

Погожа осінь з її затяжним «бабиним літом» додала немало приємних миттєвостей любителям спілкування з природою. А надто тим, хто відводить, як кажуть, душу за «тихим» полюванням. Тож у лісі у цю пору й грибників не бракує, й чимало прихильників провести своє дозвілля на мальовничих лісових галявинах. ДП «Голованівський лісгосп» закликає грибників і шанувальників заміського відпочинку бути дуже обережними у лісах, аби не потрапити під кулі мисливців. Закликаємо мисливців насамперед дотримуватися техніки безпеки під час використання зброї та наголошуємо на дбайливому ставленні до багатств флори та фауни нашого краю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *