Поради мисливцям при полюванні на зайця

Триває сезон полювання на зайця-русака. Проводити полювання на зайця дозволено щонеділі. Під час полювання кожен мисливець має право відстріляти не більше одного зайця-русака за день полювання. Важливо знати, що полювання проводиться за відстрільними картками, які видаються користувачами мисливських угідь із зазначенням у них терміну та місця здійснення полювання з урахуванням пропускної спроможності мисливських угідь. Користувачі мисливських угідь зобов’язані забезпечити належну охорону державного мисливського фонду від браконьєрів, суворе дотримання мисливцями правил полювання і техніки безпеки, проводити обов’язкову реєстрацію мисливців та облік добутої ними дичини, доводити до відома межі мисливських господарств та місця заборонені для полювання. За порушення правил полювання винні особи притягуються до адміністративної або кримінальної відповідальності, крім того відшкодовують збитки, завдані державному мисливському фонду, а вони, згідно такс для обчислення розміру відшкодувань збитків, досить значні.

Трохи про спорядження. Насамперед, увагу слід приділити добротному і відповідно з умовами полювання, взуттю. У багатьох свої звички, але те, що взуття повинне бути максимально зручним, легким і не пропускати вологу — це аксіома. Одяг має бути легким, не шарудіти і добре захищати від негоди. Кращим вибором будуть костюми з мембранної тканини. Стане в нагоді і бінокль або монокуляр — часто на відкритих просторах необхідно простежити, куди побіг стріляний заєць. На полювання краще виходити з невеликим рюкзаком, в якому можна носити термос, а при удачі — зайця, попередньо упакувавши його в поліетиленовий пакет. Загалом спорядження нічим не відрізняється від будь-якого іншого полювання. Спробуйте хоч раз вийти на яйця поодинці або удвох з товаришем і переграти довговухого хитруна. Впевнені — така охота залишить незабутні враження!

Шановні мисливці! Пам’ятайте, що обов’язок кожного з нас шанувати, оберігати і примножувати природні ресурси нашого краю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *