Відбулось засідання з розгляду проектів лісових культур і природнього поновлення на 2020 рік

З метою належного контролю за проектуванням лісокультурних об’єктів та підвищення якості робіт з лісокультурного виробництва державних лісогосподарських підприємств Кіровоградщини в обласному управлінні лісового та мисливського господарства під керівництвом першого заступника начальника управління – головного лісничого Олега Середюка відбулась нарада з питань лісокультурного виробництва за участі представників державної лісової охорони. Під час наради обговорено планові показники з лісовідновлення та лісорозведення на 2020 рік, а також розглянуто проекти лісових культур, плантацій і природного поновлення, надані структурними підрозділами лісгоспів.

Відновлення лісів в ДП «Голованівський лісгосп» проводиться як штучним, так і природнім шляхом. При складанні проектів лісових культур обов’язковим є врахування лісо рослинних і технологічних особливостей кожної окремої лісокультурної площі. Перед тим, як посадити ліс, потрібно скласти проекти лісових культур. Саме лісничі, після детальних обстежень лісокультурних площ складають проекти лісових культур, в яких передбачаються основні агротехнічні вимоги до створення лісових культур, методи і способи створення лісових культур, схеми розміщення та схеми змішування лісових порід, визначається потреба у садивному матеріалі лісових порід. За даними обліку по ДП «Голованівський лісгосп» нараховується 19,5 га минулорічних зрубів та 13,5 га захисних насаджень, які навесні 2020р. всі ці площі буде заліснено. Лісовідновлення та лісорозведення у 2020р. буде здійснюватись виключно штучним шляхом, тобто створенням лісових культур.

Всі посадки будуть здійснюватись навесні  в підготовлений з осені грунт шляхом садінням сіянців вручну. Майже 57% площі зрубів буде засаджуватись дубом звичайним, на решті площі – ясен звичайний. Для садіння буде використано садивний матеріал із власних розсадників лісництв та частково, із – під пологу лісу. Спосіб змішування на ділянках зрубів проектується чистими рядами з введенням супутньої породи через 3 -4 роки. Агротехнічні догляди плануються протягом 5 – ти років, а при необхідності, до віку переведення в покриту лісом площу. Висаджування лісових культур буде здійснюватись навесні у стислі терміни, що сприятиме забезпеченню їх високої приживлюваності. Ряд ділянок на площах зрубів перед садінням (висівом жолудя) планується загородити по периметру сіткою з метою запобігання появи там «непроханих гостей».

На землях, вилучених з – під с/г користування будуть створюватись змішані насадження: дуб звичайний, горіх чорний, ясен звичайний, клен гостролистий. Догляди планується здійснювати за такою ж схемою, як на ділянках зрубів: 2020року – 5 кратний, 2 – го 2021р. – 4- кратний, 3 – го 2022р.– 3- кратний, 4 – го 2023р. – 2 – кратний, 5 – го 2024р. – 1- кратний. Весною поточного року роботи із відтворення лісу по ДП “Голованівський лісгосп” планується провести в обсязі 38,4 га,в тому числі шляхом садіння лісу 24,7 гектарів. Восени минулого року лісництвами, на частині ділянок, уже підготовлено грунт під створення лісових культур.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *