В мисливських угіддях ДП «Голованівський лісгосп» провели облік мисливських тварин

Налагоджений облік тварин, які є об’єктами полювання, має першорядне значення у веденні мисливського господарства. Щороку після завершення сезону полювання в мисливських угіддях ДП «Голованівський лісгосп» державна лісова охорона та єгерська служба проводять облік диких тварин і на його підставі визначають норми відстрілу на наступний мисливський сезон, ухвалюють рішення про часткову чи повну заборону полювання на певний вид дичини. Метою обліку є виявлення чисельності та територіального розміщення тварин. За одиницю обліку вважають одну тварину, яка перебуває в зоні проведення обліку, або ту ж саму тварину на маршруті, лігво, слід тварини, перетнутий обліковим маршрутом. Таксація – робота не з легких, адже потрібно максимально точно визначити кількість тварин у лісовому масиві.

Територія мисливських угідь ДП «Голованівський лісгосп» становить 6,9 тис. га. На виконання вимог статтей 6-1, 30 Закону України «Про мисливське господарство та полювання» в період з 22 по 23 січня на території мисливських угідь ДП «Голованівський лісгосп» було проведено плановий облік мисливських тварин. Облік мисливських тварин в даних угіддях проводили шляхом спостережень та методом шумового прогону. Такі методи дали змогу більш точно визначити чисельність мисливських тварин та місця їх перебування на території господарства.

Результати цьогорічного обліку показали, що чисельність диких тварин у мисливських угіддях становить: 155 оленів, 173 козулі, 15 лисиць, 23 куниці, 189 зайців. Чисельність основних видів мисливських тварин в угіддях є каталізатором стану ведення мисливського господарства на даній території, а також його невиснажливого використання.

Важливим завданням ведення мисливського господарства є збереження оптимальної кількості тварин і створення для них сприятливих умов. Надмірна, нерегульована чисельність тварин може принести значну шкоду лісовим насадженням. Силами єгерської служби та лісової охорони ведеться своєчасний контроль за термінами полювання, нормами відстрілу дичини, боротьба з браконьєрством та відстріл хижаків. Дбаючи про ріст чисельності диких тварин у холодну пору року у місцях гартування звірів – здійснюється облаштування годівниць, солонців, ведеться заготівля кормів. Дикі звірі – це наше загальнодержавне багатство, яке потребує уважного і турботливого ставлення. А понесені затрати на їхню охорону окупляться безцінними хвилинами спостереження за красою навколишньої живої природи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *