Увага! Відбудеться обласний конкурс “Вчимося досліджувати та охороняти природу”

Конкурс проводиться з метою виховання в учнівської молоді любові до природи, рідної землі, усвідомлення відчуття гармонійної єдності людини, суспільства і довкілля, формування екологічної, естетичної і трудової культури, розширення, поглиблення і популяризація екологічних знань.

Завданнями конкурсу є:

  • виявлення та підтримка учнів, які мають здібності до науково-дослідницької діяльності;
  • формування інтересу до екологічних проблем планети та рідного краю;
  • розвиток творчої ініціативи учнівської молоді;
  • закріплення і перевірка знань, навичок та вмінь учнів, набутих під час занять в школі та різних учнівських об’єднаннях;
  • обмін інформацією та досвідом роботи з питань екологічного спрямування.

Конкурс проводиться комунальним закладом «Кіровоградський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» спільно з Кіровоградським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського під керівництвом управління освіти, науки, молоді та

спорту облдержадміністрації із залученням науковців Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, Центральноукраїнського національного технічного університету, спеціалістів Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства, департаменту екології і природних ресурсів в Кіровоградській області, Інститутом

сільського господарства Степу НААН, Орхуського екологічного інформаційно-тренінгового центру, що діє при відділі документів з економічних, технічних та природничих наук комунального закладу «Обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д.І.Чижевського».

Порядок і строки проведення Конкурсу.

Конкурс проводиться у два етапи:

І етап: заочний (відбірковий) – 10-14 лютого 2020 року;

ІІ етап: очний (фінальний) – 27 лютого 2020 року.

Для участі в заочному етапі Конкурсу необхідно до 07 лютого 2020 року надіслати заявку (додаток) та описи (тези) дослідницько-експериментальної роботи на електронну адресу комунального закладу «Кіровоградський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді». Журі Конкурсу до 14 лютого 2020 року розглядає подані учасниками заочного етапу описи (тези) дослідницько – експериментальних робіт і визначаєучасників ІІ етапу.

Список учасників очного етапу Конкурсу буде оприлюднений 17 лютого 2020 року на сайті комунального закладу «Кіровоградський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді».

Для участі у очному етапі необхідно подати такі матеріали:

  • -учнівський квиток або свідоцтво про народження учасника;
  • -дослідницько-експериментальну роботу.

Захист дослідницько-експериментальних робіт проводиться у номінаціях:

«Юний дослідник»; «Екологія та проблеми довкілля»; «Біологія»; «Охорона здоров’я»; «Ресурси енергозбереження»; «Сільськогосподарське дослідництво»; «Лісогосподарське дослідництво».

Програма очного етапу Конкурсу включає стендовий (постерний) захист дослідницько – експериментальної роботи. Захист дослідницько-експериментальної роботи в номінації «Юний дослідник» проводиться у довільній формі. Час захисту до 7 хв.

Захист дослідницько–експериментальних робіт оцінюється за такими критеріями:

  • аргументованість вибору теми та методів дослідження – до 15 балів;
  • вільне володіння матеріалом – до 10 балів;
  • практичне значення роботи – до 10 балів;
  • культура мовлення, вичерпність відповідей – до 10 балів;
  • оригінальність форми захисту – до 5 балів.

Максимальна кількість балів, яку може отримати учасник за захист дослідницької роботи – до 50 балів.

Учасники конкурсу

У Конкурсі беруть участь учні закладів загальної середньої та позашкільної освіти двох вікових категорій: 9-11 років (4 – 6 класи) та 12-16 років (7 – 10 класи), які мають досвід підготовки дослідницько-

експериментальних робіт в галузі природничих наук.

Вимоги до дослідницько-екпериментальних робіт, описів (тез) та стендів

Дослідницько-експериментальна робота повинна бути виконана учасниками самостійно під керівництвом керівника – кваліфікованого фахівця в певній галузі науки (педагогічного або науково-педагогічного працівника навчального закладу).

Для більш повного висвітлення результатів дослідження дослідницько – експериментальна робота може бути ілюстрована фотоматеріалами, малюнками, картками тощо. Дослідницько-експериментальна робота виконується державною мовою та подається оргкомітету Конкурсу на паперових носіях. Дослідницько-експериментальна робота та її опис мають бути надруковані шрифтом Times New Roman текстового редактора Word розміром 14 на одному боці аркуша білого паперу формату А4 з міжрядковим інтервалом 1,5. Поля: ліве, верхнє і нижнє – не менше 20 мм, праве – не менше 10 мм.

Обсяг дослідницько-експериментальної роботи – не більше ніж 10 аркушів (з додатками).

В описі (тезах) дослідницько-експериментальної роботи зазначаються такі дані: прізвище та ім’я автора; прізвище та ім’я керівника; найменування навчального закладу; клас; контактний телефон; мета, завдання та актуальність дослідницько-екпериментальної роботи; хід та результати дослідження, висновки, практичне значення роботи. Обсяг опису (тез) дослідницько-експериментальної роботи – не більше ніж 3 аркуші.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *