Делегати від Голованівського лісгоспу взяли участь в позачерговій конференції

12 лютого в Кропивницькому відбулася спільна конференція Кіровоградської обласної громадської організації Товариства лісівників України, представників низки громадських організацій – обласної організації Українського товариства мисливців та рибалок, Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь у Кіровоградській області, Федерації мисливського собаківництва, громадської організації «Е- екологія», ФСТ «Динамо», громадської організації «Товариство мисливців і рибалок «Сапсан», Кінологічної спілки України, представників Державної екологічної інспекції та Департаменту екології та природних ресурсів у Кіровоградській області.

Тема конференції – обговорення законопроєктів, прийняття яких Верховною Радою України неприпустимо обмежить ведення мисливського та лісового господарства. У ході конференції розглянули наступні проєкти законів:

  • «Про внесення змін до Закону України «Про мисливське господарство та полювання» (щодо зміни порядку обліку тварин, які віднесені до державного мисливського фонду)», реєстраційний номер 2448 від 14.11.2019 р.;
  • «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, які стосуються підготовки собак мисливських порід до полювання, а також регулювання чисельності деяких видів диких тварин», реєстраційний номер 2232 від 04.10.2019 р.;
  • «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного та рослинного світу)», реєстраційний номер 2351 від 30.10.2019 р.

Делегат конференції начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Наталія Ревенко висловила занепокоєна змінами, які планується внести відповідно до вищезазначених законопроєктів, та вважає, що дані законопроєкти не тільки не захищають інтересів та не сприяють поліпшенню справ у лісовій та мисливській галузях, а й суперечать іншим нормам українського законодавства та можуть призвести до негативних результатів. Серед підстав, за яких вищезазначені документи не можна приймати в наявній редакції, Наталія Ревенко назвала, зокрема, заборону відстрілу хижих та шкідливих тварин; віднесення до компетенції місцевих рад прийняття рішень про затвердження переліку видів тварин, які не занесені до Червоної книги України, але є рідкісними або мають особливу цінність і підлягають особливій охороні на території відповідної ради.

Від імені членів громадських організацій та лісівників виступаючі висловили стурбованість тими негативними для розвитку мисливського та лісового господарства наслідками, до яких може призвести ухвалення зазначених вище документів. Учасниками конференції було дано негативну оцінку впливу проектів законів на майбутнє мисливського та лісового господарства.

Детально проаналізувавши усі запропоновані зміни, учасники конференції виступили категорично проти прийняття цих проєктів законів в існуючих редакціях. Свої пропозиції та ґрунтовні аргументи виклали у зверненні, яке буде надіслано до народних депутатів України, які балотувались від Кіровоградщини, і до Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування з проханням сприяти у поверненні на обговорення та доопрацювання вищезазначених проєктів законів. Крім народних обранців та Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування, звернення буде направлено Товариству лісівників України, а також депутату обласної ради Наталії Ревенко для внесення даного документа на розгляд сесії обласної ради.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *