15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

15 лютого для всіх нас є днем пам’яті про сумнозвісні події війни в Афганістані, днем вшанування усіх наших полеглих побратимів. Та війна стала важким випробуванням і трагедією для сотень тисяч людей – тих, хто безпосередньо знаходився на Афганській землі, і тих, хто безмежно довгими й тривожними днями і ночами чекав вдома повернення своїх синів, чоловіків, батьків, коханих. У збройних конфліктах на чужій землі воїни-інтернаціоналісти гідно виконали свій обов’язок, виявили найвищі моральні якості – особистий героїзм, толерантність та милосердя, чим заслужили визнання і вдячність багатьох народів світу.

15 лютого 1989 року, 31 рік тому, для наших солдатів закінчилася афганська війна. Саме тому, у ці лютневі дні ми щороку вшановуємо усіх, хто долучився до виконання інтернаціонального обов’язку. У цей день ми згадуємо тих, кого втратили в Афганістані та інших гарячих точках. Не варто забувати, що усі, хто пройшов війну в Афганістані, свято вірили, що вони виконують державну місію, прагнули забезпечити мир і спокій на багатостраждальній афганській землі. Історія свідчить, що тисячолітній досвід не переконав людство в абсурдності війни. Але більшість вже усвідомила, що за помилки, зроблені кимось, розплачуються своїми життями наші близькі. Та війна залишила невиліковні рани не лише в учасників бойових дій, але й у наших душах. Загалом Україна втратила близько 4 тис. молодих хлопців, 6 тис. стали інвалідами, ще 72 чоловіки залишились у полоні або пропали безвісти.

Усі ви залишилися вірними присязі. Ви проявили мужність та героїзм, самопожертву заради бойових побратимів. Сьогодні теж триває війна. Однак цього разу вона зовсім близько від нашого дому. На сході нашої держави гинуть молоді патріоти, які ціною власного життя дарують нам можливість жити у своїй, вільній та незалежній Україні. Воїни – інтернаціоналісти, маючи досвід бойових дій, знову відгукнулися на поклик держави і пішли добровольцями або в ряди ЗСУ, навчаючи молоде покоління військовослужбовців ратній справі. Ми низько вклоняємося перед усіма вами – колишніми та нинішніми захисниками інтересів рідної країни.

Шановні учасники бойових дій, воїни-інтернаціоналісти!

Щиро дякуємо вам, за силу духу, волю до перемоги, самовіддане служіння Батьківщині. У цей пам’ятний день бажаємо усім, хто пройшов нелегкий бойовий шлях міцного здоров’я, добробуту й злагоди, а головне – мирного неба над головою!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *