В 2019 році ДП «Голованівський лісгосп» було проведено рубки формування і оздоровлення лісів на площі 1346 га

З метою поліпшення якісного складу лісів, їх оздоровлення, посилення захисних властивостей, ДП «Голованівський лісгосп» проводяться лісогосподарські заходи (рубки догляду за лісом, санітарні рубки, лісовідновні рубки в деревостанах, що втрачають захисні, водоохоронні та інші корисні властивості, рубки, пов’язані з реконструкцією малоцінних молодняків і похідних деревостанів, рубки переформування, ландшафтні рубки тощо). Проведення рубок формування та оздоровлення лісів спрямоване виключно на підвищення стійкості та продуктивності деревостанів, збереження біорізноманіття лісів, їх оздоровлення і посилення захисних, санітарно-гігієнічних, оздоровчих функцій. Вони проводяться шляхом періодичного вирубування дерев, подальше збереження яких у складі насаджень недоцільне.

Рубки формування і оздоровлення лісів проводяться способами, що не викликають ерозії ґрунтів, пошкодження дерев, які залишаються для подальшого росту, виключають можливість негативного впливу на стан лісів та водоймищ, забезпечують поступове відтворення і формування лісів, близьких до природних, постійне підтримання стійкості деревостанів.

За минулий рік підрозділи лісгоспу провели рубки формування й оздоровлення лісів на площі 1346 га. Таким чином планові завдання виконано в повному обсязі. Дані рубки сприяли покращенню санітарного стану насаджень, зменшенню площі деревостанів з осередкам шкідників і хвороб лісу. Також було проведено всі заплановані догляди. Загальна площа таких рубок за минулий рік склала 245 гектарів. Найбільшу площу молодняків пройдено доглядами у Вільховатському лісництві – це 103 гектари.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *