Всесвітній День Землі!

20 березня людство відзначає Всесвітній День Землі. Це свято придумали для того, щоб кожен з нас звернув увагу на проблеми нашої планети, насамперед, екологічні. Шкідливі викиди в атмосферу, забруднення річок та озер призводять до загибелі численних тварин та рослин, побачити які тепер можна лише в Червоній книзі. З розвитком сучасних технологій ми стали нещадно використовувати ресурси нашої Землі, витрачати і споживати їх, розоряти і нехтувати, порушуючи порядок у своєму власному домі, виснажуючи його і не даючи йому часу для поповнення своїх власних сил.

Тому група американських активістів та студентів ще в 1970 році організували екологічну акцію з метою привернення уваги широкої громадськості до крихкості екосистеми нашої планети. Акція мала несподіваний успіх на хвилі численних студентських рухів тих років, переросла в щорічну популярну подію і поширилася по всій Землі. У 2009 році Генеральна Асамблея ООН прийняла рішення відзначати День Землі в рамках всього світу. Мета була досить банальна, але надзвичайно важлива: охороняти екологічну систему, дбати про природу, яка виростила все живе.

У рамках Всесвітнього дня Землі сформувався проект, який назвали Маршем парків. До нього приєдналася і Україна. Звертаємося до всіх небайдужих співвітчизників: Пам’ятайте, щоб врятувати Землю, потрібно робити корисні речі:

  • прибирати сміття після відпочинку в лісі;
  • економно витрачати воду і папір;
  • користуватися безпечними для екології транспортом і технікою;
  • нехай кожен посадить не менше одного дерева в рік або зробить гарний квітник під вікнами власного будинку;
  • проводити бесіди з дітьми про дбайливе ставлення до флори і фауни краю.

Пам’ятаймо, що Земля – це неоціненний дар, подарований нам природою, це – наш спільний дім, тож берегти її – наш священний обов’язок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *