Сьогодні Міжнародний день птахів

Щорічно 1 квітня вся планета відзначає Міжнародний день птахів (International Bird Day). Це інтернаціональне екологічне свято. Його мета – збереження видового різноманіття та чисельності птахів. Воно виникло в США в 1894 році. Незабаром свято, що отримало популярність завдяки ЗМІ, почало масово проводитися в усіх штатах, потім прийшло до Європи, а наразі проходить в рамках біологічної програми ЮНЕСКО “Людина і біосфера” у багатьох країнах світу. Крім того 1 квітня 1906 року була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів.

Вперше цей день, як масове дитяче свято, став проводитися у Сполучених Штатах Америки. Організатором виступив педагог з містечка штату Пенсільванія. Незабаром його підтримала одна з популярних газет «Пітсбурзька телеграфна хроніка», що почала популяризацію дня птахів. Список птахів, що зникають, поповнюється з сумною постійністю. На Землі вже зникло понад 160 їх видів і підвидів. У Європі під загрозою зникнення знаходиться понад 50% птахів. В Україні їх налічується близько 360 видів, а разом із птахами, які є залітними на території країни – близько 456 видів. До Червоної книги України (2009) занесено 87 видів птахів.

День птахів – це не тільки річниця Конвенції, але і час прильоту пернатих із зимівель. За традицією в цей час в очікуванні пернатих розвішуються шпаківні, дуплянки та інші «пташині будиночки». Повернення птахів святкується також як прихід весни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *