На Житомирщині ситуація з лісовими пожежами складна, але контрольована, – Андрій Заблоцький

Вже декілька днів лісівники борються з масштабними лісовими пожежами на території трьох лісгоспів Житомирщині. Триває гасіння 9 великих пожеж орієнтовною площею більше 1200 га. Про це повідомив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький. Він наголосив, що загалом ситуація є контрольованою, проте залишається складною, адже люди працюють у надзвичайно важких умовах.

«На локалізації пожеж задіяно майже 1000 працівників лісової охорони та рятувальників, понад 100 одиниць техніки. Вчора та сьогодні до гасіння в Народицькому спецлісгоспі залучалася авіація. Пліч-о-пліч працюють і підрозділи ДСНС», – зазначив Голова Держлісагентства. Також він повідомив, що на допомогу прийшли і сусідні держлісгоспи – відправили працівників підприємств та пожежну техніку.

Оперативний штаб ліквідації лісових пожеж очолює заступник начальника ДСНС у Житомирській області. Окрім того, протягом 03-05.04.2020 силами державної лісової охорони було ліквідовано більше 53 випадки загорянь у лісовому фонді по всій області, на орієнтовній площі більше 86 га.

Голова Держлісагентства зазначив, що лісівники також активно беруть участь у ліквідації масових пожеж у природних екосистемах (поля, луки, торфовища, смітники, сільськогосподарські угіддя, тощо).

«Ми докладаємо максимум зусиль та робимо все від нас залежне, щоб протидіяти лісовим пожежам. Вкотре наголошую – основна причина виникнення лісових пожеж (85%) – це людський фактор. Лісова підстилка та трав’яниста і чагарникова рослинність надзвичайно сухі, у лісі зовсім немає вологи. Нинішній рік – аномально сухий. І один сірник чи недопалок стає причиною масштабної пожежі з катастрофічними наслідками для екосистеми, лісового господарства та навколишнього середовища. Безпека лісу – наша відповідальність», – наголосив Андрій Заблоцький.

За матеріалами: ДАЛРУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *