Лісівники піклуються про збереження лісових культур

Ліс потрібно не лише посадити, а й зберегти його. Кожне посаджене дбайливо вирощене та збережене лісівниками дерево – це без перебільшення цінний вклад у зелену скарбницю Кіровоградщини, дарунок майбутнім поколінням, справжня ціна якого визначається через десятки років. І вимірюватиметься вона не лише у грошовому еквіваленті, тому що ліс – це частина нашого життя, фактор який відчутно впливає на екологічний стан навколишнього середовища і на наше здоров’я.

Першочергова задача Голованівських лісівників виростити, доглянути та зберегти молоді насадження від непроханих гостей – диких кабанів, козуль та оленів. Витоптуючи новостворені лісові культури та обгризаючи молоді насадження в осінньо-зимовий період, дикі тварини, тим самим завдають непоправної шкоди лісовому господарству.

Наразі лісові культури створено. Тепер потрібно їх доглянути, щоб вони стали лісом. Саме це завдання після посадки лісових культур є пріоритетом у роботі лісівників. І саме над цим тепер посилено працюють у Ємилівському та Вільховатському лісництвах. Щоб уберегти новостворені лісові культури від потрави дикими тваринами, в Ємилівському лісництві проводиться огородження лісових культур металевими сітками на площі – 3,8га, у Вільховатському лісництві- 4,6га. Проблема захисту новостворених культур від пошкоджень копитними стає дедалі гострішою і тому огородження стає одним із найнадійніших способів захисту лісових культур.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *