Збереження лісу – наша спільна відповідальність, – Андрій Заблоцький

Лісові пожежі – лихо, яке останніми тижнями наносить нашій землі значних втрат. На сьогодні підприємствами лісової галузі вже ліквідовано 613 лісових пожеж, якими знищені або пошкоджені лісові насадження на площі понад 1100 га, що втричі більше за показники відповідного періоду минулого року. Про це повідомив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький.

Він також зазначив, що зросла кількість пожеж з великою площею загоряння. Так наприклад, на Житомирщині локалізовано 13 великих пожеж, які виникли протягом 3-7 квітня, орієнтовною площею майже 1,7 тис. га. У локалізації пожеж задіяно більше 200 чоловік особового складу ДСНС, які борються з вогнем спільно з більше 1000 працівників державної лісової охорони. За словами Андрія Заблоцького, досвід останніх днів показав – що зусиль, які ми докладаємо для локалізації та гасіння пожеж замало. Для ефективного гасіння пожеж та їх запобіганню, необхідна модернізація державної лісової охорони, збільшення штату та оновлення технічних засобів та техніки.

«Тому, мною, як Головою Державного агентства лісових ресурсів України, ініційоване звернення до Кабінету Міністрів України з проханням надати допомогу лісовому господарству України у важкий час і зберегти ліси задля майбутніх поколінь», – зазначив він.

Саме зараз на час пожежонебезпечного періоду, який до речі почався 1 квітня, пропонуємо за умови настання найвищого класу пожежної небезпеки заборонити відвідування лісів і в’їзд до них автомобільного транспорту та інших механізмів за винятком тих, що використовуються для потреб лісового господарства.

«Розуміємо, що зараз всі сили направлені на боротьбу з коронавірусом. Однак просимо ініціювати внесення змін до Державного бюджету щодо відновлення фінансування для здійснення протипожежних заходів, охорони лісів від пожеж та оперативного гасіння лісових пожеж», – написав Голова Держлісагентства.

Також необхідно звернутися до органів місцевого самоврядування з пропозицією передбачити виділення у 2020 та наступних роках коштів з обласних фондів охорони навколишнього природного середовища на проведення першочергових протипожежних заходів та придбання протипожежного обладнання, як це здійснюється у Полтавській та Дніпропетровській областях.

«Всі зацікавлені органи влади та місцевого самоврядування мають на належному рівні організувати здійснення постійного спостереження за лісовими масивами з пожежно-спостережних пунктів, проводити патрулювання лісових масивів в періоди високої і надзвичайної пожежної небезпеки, забезпечити належне функціонування протипожежних підрозділів; здійснити комплекс заходів щодо протипожежного облаштування лісів та підвищення їх пожежостійкості; забезпечити негайне оповіщення місцевих органів виконавчої влади та міських і районних гарнізонів ДСНС про пожежі в лісах, які досягли або можуть набути порогових значень рівнів надзвичайних ситуацій; активізувати через ЗМІ роз‘яснювальну роботу з населенням про дотримання вимог пожежної безпеки в лісах та відповідальність за їх порушення», – наголосив Андрій Заблоцький.

За матеріалами: ДАЛРУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *