Голованівські лісівники оберігають ліси від вогню

Лісова пожежа – одне з найскладніших стихійних явищ, яке за декілька хвилин знищує десятки гектарів зелених масивів. З появою перших теплих весняних променів, аж до пізньої осені, працівники лісового господарства завжди на поготові, щоб не допустити найменших спалахів поблизу лісу. Тому першочерговим завданням для лісівників є профілактика та недопущення виникнення лісових пожеж.

Основним фактором виникнення лісових пожеж завжди було втручання людини, адже через людську недбалість та безвідповідальне ставлення до природи – викинутий недопалок сигарети, залишене в лісі багаття, пустощі дітей з вогнем – виникають лісові пожежі. Щоб вчасно попередити пожежі у лісових масивах, лісова охорона ДП «Голованівський лісгосп» вживає усіх заходів для зміцнення пожежної безпеки у лісах. На цьогорічний пожежонебезпечний період у всіх підрозділах створено резерви паливно-мастильних матеріалів – по 200 л у кожному лісництві. На даний час лісогосподарськими підприємствами складенні, погоджені з підрозділами УДСНС та затверджені в районних державних адміністраціях оперативно-мобілізаційні плани гасіння лісових пожеж, розроблені заходи по їх недопущенню, погоджені інструкції взаємодії працівників державної лісової охорони з підрозділами УДСНС на випадок виникнення надзвичайних ситуацій. В усіх підрозділах провели семінар-навчання з працівниками державної лісової охорони з питань попередження, виявлення та гасіння лісових пожеж; створили у всіх лісництвах команди пожежогасіння із числа працюючих. В кожному лісництві, відповідно до «Правил пожежної безпеки в лісах України», створено пункти зосередження протипожежного інвентарю (ранцеві обприскувачі, лопати, граблі, сокири, бензопили, спецодяг) з допомогою, якого державна лісова охорона в разі необхідності може припинити розповсюдження лісової пожежі.

З метою недопущення виникнення лісових пожеж створюють нові мінералізовані смуги та проводять догляд за існуючими; ліквідовують захаращеність та засмічення побутовими та іншими відходами в лісових насадженнях вздовж автомобільних шляхів, навколо населених пунктів, в місцях масового відпочинку громадян; встановлюють та поновлюють наглядну агітацію (постери) на протипожежну тематику, розповсюджуються листівки, плакати, пам’ятки, у засобах масової інформації постійно висвітлюється інформація про небезпеку лісових загорань. Будьте обережними та дбайливими, бережіть природу, не розводьте у лісі багать!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *