8 травня – День пам’яті та примирення

8 травня вважають Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Адже саме цього дня 1945 року набув чинності Акт про капітуляцію Німеччини. В Україні у цей день відзначають День пам’яті та примирення. Вперше його вшанували у 2015 році. Саме тоді Україна приєдналася до загальноєвропейської традиції. Цього дня українці висловлюють повагу всім борцям проти нацизму, увічнюють пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, депортацій та злочинів проти людяності. Символом пам’яті та вшанування загиблих є червоний мак. Ця квітка символізує кривавий слід від пострілу. Українці зробили надзвичайно вагомий внесок у перемогу, ставши однією з націй-переможниць, заплативши найвищу ціну…

Під час Другої світової війни в Україні загинули, за різними оцінками, від 8 до 10 мільйонів людей, з них цивільного населення – близько 5 млн. Водночас 2,2 млн було вивезено на примусові роботи до нацистської Німеччини, 10 млн втратили свої домівки. На цілковиті руїни було перетворено понад 700 міст та селищ міського типу, майже 30 тисяч сіл.

Ця дата дає можливість оцінити внесок українського народу в перебіг і завершення Другої світової війни, підсумувати її масштабні спустошливі наслідки для України, а також винести життєво важливі уроки для нашої держави сьогодні. Ці закарбовані в історії події пробуджують в кожному з нас почуття гордості за подвиг нашого народу. Ми пишаємося славою тих, хто приніс очікуваний мир світу та Україні і схиляємо голови перед пам’яттю полеглих у Другій світовій війні. Низький уклін, вічна пам’ять і слава визволителям, котрі зі зброєю в руках захистили свободу і незалежність нашої країни!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *