Давайте разом оберігати навколишнє природне середовище!

Щороку 15 травня в усьому світі відзначають Всесвітній день захисту клімату – мета цього заходу привернути увагу до проблем зміни клімату, та необхідності захисту клімату, як ресурсу, для добробуту нинішніх та прийдешніх поколінь, адже клімат, погода, природні катаклізми істотно впливають на продовольчу, життєву, майнову безпеку, на водні ресурси, відпочинок та збалансований розвиток всіх держав.

З метою стабілізації парникових газів в атмосфері на рівні, який би не допустив глобального антропогенного впливу на кліматичну систему, у 1992 році була підписана Рамкова конвенція ООН про зміну клімату, а у 1997 році – Кіотський протокол до неї. Україною протокол ратифікований 4 лютого 2004 року. Предметом Кіотського протоколу є обмеження та зниження викидів парникових газів усіма країнами, які його ратифікували.

Всі давно помітили як швидко змінюється клімат нашої планети, і, зазвичай, не в кращу сторону. Руйнівні урагани, масштабні цунамі, швидкісні торнадо, проливні дощі, тотальні засухи вже давно полонили всі куточки нашої Землі. Ми все частіше чуємо про аномально низькі чи високі температури в різних кліматичних поясах, танення льодовиків, глобальне потепління тощо.

Мало хто задумується, що збереження клімату Землі залежить від кожного жителя планети. Ми повинні замислитись та зрозуміти, що людство не має права використовувати навколишнє середовище для забруднення, бо для його повного відновлення знадобляться століття. Якщо ми не розпочнемо активно діяти зараз, то вже незабаром наблизимось до тієї межі, коли глобальну зміну клімату зупинити буде вже неможливо і життя на Землі у майбутньому буде під загрозою.

Ми всі повинні пам’ятати, що земля і всі її екологічні системи – це цінний дар. Зміна клімату стосується кожного з нас і зачіпає питання життя всієї планети. Наша побутова поведінка впливає на стан довкілля, а від стану довкілля залежить наше звичайне життя. Внести свою частку в збереження клімату не так вже й важко. Для цього можна, наприклад, рідше користуватися автомобілем, використовувати у своїй оселі енергозберігаючі джерела освітлення, приймати участь у висаджуванні зелених насаджень: дерев, кущів, квітів і захищати та оберігати їх. Такі дії, набувши глобального характеру, набувають величезного значення. Давайте разом оберігати наше майбутнє і охороняти навколишнє природне середовище!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *