Триває сезон тиші

У 2015 році були прийняті закони України, які посилювали відповідальність за порушення законодавства про охорону тваринного й рослинного світу. Зокрема, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони тваринного світу» (№322-VIII від 9 квітня 2015 року) були внесені зміни до статті 39 Закону України «Про тваринний світ», де частина п’ята викладена в наступній редакції: «У період масового розмноження диких тварин, із 1 квітня до 15 червня, забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення раллі та інших змагань на транспортних засобах)».

Чому важливо дотримуватися Сезону тиші?

У квітні-травні у пташок і тварин з’являються дитинчата. Шум може їх налякати і навіть змусити залишити гніздо чи нору – через це потомство може загинути. Сезон тиші сприяє відтворенню популяції лісових звірів та птахів, забезпечує зростання та різноманіття та спокійний розвиток фауни в наших лісах. За порушення законодавчих приписів Кодекс України про адміністративні правопорушення передбачає стягнення у вигляді штрафу від 30 до 50, а для посадових осіб — від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Чи можна гуляти в лісі у період тиші?

Подихати свіжим повітрям, не заважаючи природі, не забороняється. У Сезон тиші не можна в лісі кричати чи, скажімо, голосно слухати музику. Пам’ятайте, що ви в гостях у природи.

На природі у цей період забороняється:

  • розводити вогнища, проганяти свійських тварин чи використовувати автотранспорт;
  • під’їжджати на плавучих засобах з працюючим двигуном;
  • рвати квіти, адже зірвані рослини не дадуть насіння;
  • ловити метеликів: вони не лише прикрашають природу, а й запилюють рослини;
  • руйнувати мурашники, адже санітарами лісу є саме мурахи, які не дають сильно розмножуватися комахам-шкідникам;
  • чіпати пташині гнізда – потривожені птахи можуть покинути гніздо, а прим’ята трава або зламана гілка зроблять його помітним для хижаків;
  • чіпати нори – дитинчат можуть покинути звірі, а за таких умов вони не виживуть у дикій природі.

Враховуючи вищезазначене, ДП «Голованівський лісгосп» наголошує, що виконання законів України – це не право, а обов’язок для всіх. Тож, шановні громадяни дотримуйтеся правил поведінки в лісах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *