17 травня – День пам’яті жертв політичних репресій

Згідно з указом третього Президента України Віктора Ющенка №431/2007 від 21 травня 2007 року «Про заходи у зв’язку з 70-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років» в Україні встановлено День пам’яті жертв політичних репресій, який відзначається щороку в третю неділю травня. Цей день пам’яті і скорботи про жертви, які загинули або постраждали в Україні в наслідок політичних репресій комуністичного режиму. Він започаткований для привернення уваги суспільства до трагічних сторінок історії України, а також для гідного вшанування гіркої долі тих людей, які були непотрібними для радянської системи.

Згідно розсекречених архівів і документів СБУ жертвами розкуркулення стали понад 2 млн. 800 тис. людей. Близько 16,5 тис. чоловік було розстріляно в 1937-му році. Вже до середини листопада 1938 року без суду було винесено 681692 смертних вироки, які виконувалися негайно. Більше 1,7 млн. людей було відправлено в табори. Заради відродження національної пам’яті та утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства потрібно вшановувати пам’ять репресованих українців та передати історію про їх біль наступним поколінням українців.

Святий обов’язок кожного українця – гідне вшанування пам’яті жертв Великого терору, адже без цього просто неможливе виховання молодого покоління, якому долею визначено зробити крок у омріяне майбутнє, засноване на ідеалах гуманізму та толерантності, у майбутнє, в якому ніколи не повторяться страшні події минулого. Вічна пам’ять загиблим!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *