Дотримуйтесь правил випасу худоби

ДП «Голованівський лісгосп» постійно збільшує площі молодих насаджень лісу. Догляд за молодим лісом потребує значних матеріальних затрат та часу. Однак, завжди існує ризик пошкодження або знищення дерев вогнем, людиною або тваринами. Особливої шкоди насадження можуть зазнати, якщо знаходяться біля населених пунктів, адже молоді гілки полюбляють домашні травоїдні тварини. Тому випас худоби в лісі є однією з найбільших загроз молодим насадженням. Тварини знищують або сильно пошкоджують молоді деревця – самосів і підріст. Найменші деревця, ледь піднімаючись над ґрунтом, в масі гинуть при випасі худоби, від того, що тварини їх затоптують. Ці рослини досить ніжні, дуже вразливі. Вони гинуть в першу чергу. Більш великі деревця, підріст, в сильному ступені страждають від худоби через те, що тварини їх обгризають. Коли це повторюється багаторазово, деревця набувають потворну форму і можуть взагалі загинути. Особливо охоче худоба обгризає підріст широколистяних дерев, наприклад, дуба, ясена та ін. Але, навіть, якщо худоба не знищує молоді деревця, а тільки їх пошкоджує, обгризає – і це погано. На рани, що утворилися, можуть потрапити спори паразитних грибів, і деревця будуть хворими, ураженими. До катастрофічних наслідків призводить відкушування худобою вершинок молодих дерев. Такі «обезголовлені» деревця не можуть згодом вирости великими, стрункими деревами. Найбільшої шкоди самосіву та підросту заподіює випас худоби в широколистяних лісах, у дібровах. Нерідко тут взагалі не залишається ніякого молодняка, ліс стає «порожнім». Дорослі дерева не можуть залишити свого потомства, воно систематично знищується худобою, а той ліс, в якому немає підросту, не має майбутнього. Він приречений.

Відповідно до Порядку здійснення побічних лісових користувань в лісах України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 квітня 1996 р. № 449. Випас худоби, за винятком кіз, дозволяється на вкритих і не вкритих лісовою рослинністю землях лісового фонду, якщо це не завдає їм шкоди. А випас худоби на територіях об’єктів природно-заповідного фонду може здійснюватися лише за умови, що воно не суперечить їх цільовому призначенню.

Пам’ятайте, що за порушення правил випасу сільськогосподарських тварин громадяни несуть відповідальність за ст. 65. КУпАП: Незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка:

– Знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до шістдесяти (510-1020 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від ста п’ятдесяти до трьохсот (2550-5100 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від шістдесяти до дев’яноста (1020-1530 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від шестисот до дев’ятисот (10200-15300 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Прохання до місцевого населення хто випасає худобу в межах лісового фонду дотримуватись правил випасу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *