Необхідно зберегти лісозахисні служби та забезпечити їх повноцінну роботу, – Василь Кузьович на Харківщині

Сьогодні, під час робочого візиту на Харківщину, Голова Державного агентства лісових ресурсів України Василь Кузьович відвідав державне підприємство «Харківлісозахист».

«Таких лісозахисних підприємств декілька в Україні, у різних регіонах. Люди, які в них працюють – лісові лікарі. Вони проводять різні лісопатологічні обстеження, щоб виявляти, які є проблеми зі здоров’ям лісу, і як його лікувати», – зазначив Голова відомства. За його словами, існують проблеми, які необхідно вирішити, щоб ці підприємства мали змогу якісно і фахово виконувати свою роботу.

«Найперше, це забезпечення фінансування. З 2016 року жодної копійки з держбюджету на таку необхідну для лісу службу не виділялося. Переконаний, що лісова галузь не може втратити висококваліфікованих фахівців лісозахисної та лісопатологічної справи. Це призведе до неконтрольованого розповсюдження шкідників і хвороб лісу. Втрата контролю над лісопатологічною ситуацією загрожує збільшенням кількості стихійних явищ, а в загальному – екологічній безпеці України в цілому», – наголосив Василь Кузьович.

Також Голова Держлісагентства обговорив з фахівцями необхідність розробки і затвердження низки нормативно-правових документів щодо лісозахисту, які визначають сферу діяльності, права і обов’язки. Окрім того, він оглянув біологічну лабораторію з захисту лісу. Вона працює на турецькому обладнанні. З 2018 року тут почали вирощувати комахожуків. Вони потрібні для біологічної боротьби з короїдами, через яких в Україні масово всихають соснові ліси. «Комахожук це не панацея від всихання, проте якщо є можливість, то ми маємо використовувати і такі методи боротьби з короїдом», – зазначив Василь Кузьович.

За два роки цих комахожуків випустили у лісах Сумщини, Чернігівщини та Харківщини. Цього року планується на Полтавщині. Також Голова Держлісагентства повідомив, що за інформацією спеціалістів, у 2019 році вперше в Україні на Луганщині, у Біловодському лісгоспі, було виявлено дуже небезпечного шкідника – ясеневу смарагдову вузькотілу златку. У травні цього року виявили її розповсюдження у лісах Старобільського лісгоспу. На території Троїцького, Білокуракинського та Новопсковського районів Луганської області на площі більше 230 га введений карантинний режим.

«Це дуже небезпечні виклики для наших лісів. Потрібно не допустити занепаду лісозахисних служб і забезпечити їх повноцінну роботу», – наголосив Василь Кузьович.

За матеріалами: ДАЛРУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *