У Держлісагентстві обговорили з представниками ФАО в Україні питання підвищення обізнаності про АЧС

19 серпня Голова Державного агенства лісових ресурсів України Василь Кузьович провів зустріч з представниками проекту Продовольчої та сільськогосподарської організація ООН (ФАО) «підвищення обізнаності про Африканську чуму свиней в Україні».

Сторони обговорили питання впорядкування діяльності мисливців, лісівників та ветеринарного персоналу при полюванні, розробки впольованих диких свиней та отримання трофеїв в умовах епізоотичного неблагополуччя щодо АЧС, моніторинг, державного нагляду і контролю епізоотичного стану мисливських господарств та облаштування мисливських майданчиків. Окрім того ,на зустрічі порушували питання стосовно визначення порядку безпечного поводження з впольованими дикими свинями та утилізації потенційно забруднених біологічних відходів, загиблих диких свиней та ін.

Національний консультант проекту ФАО Олександр Ревнівцев запропонував запровадити курс лекцій з біобезпек и в лісовому господарстві для мисливців та ветеринарів з метою підвищення обізнаності про АЧС.

Голова Держлісагенства Василь Кузьович звернув увагу на необхідність проведення такого курсу лекцій.

«Дякую представникам ФАО в Україні за ідеї та напрацювання. Проблема АЧС дійсно потребує більшого вивчення та знаходження шляхів мінімізації поширення хвороби. Потрібно вдосконалити і правові умови боротьби з цією проблемою, зокрема, щодо ветеринарно-санітарних вимог до обладнання майданчиків для оброблення добутої на полюванні дичини. І, звичайно, необхідно проводити інформаційну та навчальну роботи. Тому, Держлісагенство розгляне можливість долучення представників користувачів мисливських угідь до навчання»,- зазначив Василь Куьович.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *