Знищуйте повитицю польову!

На території Голованівського району триває місячник боротьби з карантинними організмами. Про це видано розпорядження голови районної державної адміністрації від 27 липня 2020 року № 166-р “Про місячник знищення вогнищ американського білого метелика, амброзії полинолистої та повитиці польової”. Повитиця польова є рослиною-паразитом, яка за допомогою своєрідних присосків прикріплюється до інших рослин кучерявими ниткоподібними стеблами, обплітає його і поступово висмоктує. Для повитиці польової характерний практично необмежений ріст і здатність до розгалуження, а тому один екземпляр паразита за порівняно короткий період може обплутати десятки сусідніх рослин.

Позбутися від повитиці, рослини паразита, дуже складно, одна рослина цього бур’яну утворює до 15 тисяч і більше насінин, яке зберігає схожість в ґрунті протягом шести-семи років. Особливо страждають від них польові культури. Уражені рослини сильно слабнуть, призупиняються в рості і розвитку та поступово гинуть. Крім того, повитиці є переносниками вірусів та інших хвороб з одних рослин на інші. У зв’язку з такою великою шкодочинністю, необхідно суворо дотримуватися вимог карантинних заходів.

Враховуючи те, що сходи повитиці польової мають рудиментарний корінь, який лише на 1-2 см проникає в ґрунт, будь-який механічний обробіток ґрунту під час появи сходів цієї рослини призводить до повного її знищення. Ділянки багаторічних трав, які уражені повитицями, рекомендовано скошу­вати до її цвітіння в радіусі півтора метра навколо них, а скоше­ну вегетативну масу висушувати та спа­лювати. Однак позитивного ефекту можна домогтися, лише використовуючи водночас профілактичні, агротехнічні та хімічні заходи боротьби з карантинними бур’янами.

Пам’ятайте! Повитиця – дуже небезпечний бур’ян. Гербіциди допомагають позбутися від нього, однак домогтися позитивного ефекту можна тільки при їх комбінуванні як між собою, так і з іншими агротехнічними прийомами (перекопування ґрунту, карантин, висадка не схильних до ураження культур і т. п.). Тільки така наполеглива і планомірна робота може дати стовідсотковий результат. Шановні громадяни не будьте байдужими, та не стійте осторонь. Давайте разом боротися з шкідливими бур’янами!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *