На території Кіровоградської області утримується надзвичайна (5 класу) пожежна небезпека. За прогнозом Кіровоградського обласного центру з гідрометеорології, у найближчі дні триватиме суха та спекотна погода, а отже, й найвищий рівень пожежної небезпеки. Така погода створює передумови виникнення лісових пожеж. У зв’язку з цим в усіх лісництвах ДП «Голованівський лісгосп» організовано цілодобове чергування державної лісової охорони, з метою оперативного виявлення та гасіння лісових пожеж. Під час надзвичайної пожежної небезпеки вступає в силу заборона відвідування громадянами лісів та в’їзду до зелених масивів транспортних засобів. Заборона діє для всіх, окрім працівників державної лісової охорони. Нагадуємо! В пожежонебезпечний період заборонено:
- розведення багаття у лісі та лісопосадках, окрім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях;
- заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;
- палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники, недопалки;
- залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
- заправляти у лісі, лісопосадках паливні баки під час роботи двигуна;
- випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, сільськогосподарських угіддях, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу.
Причинами пожежі в лісі можуть стати блискавка або засуха, але головною причиною виникнення пожеж у лісі є необережність людини. Якщо ви виявили загорання у лісі, перш за все, зателефонуйте за номером 101.
Нагадуємо, що відповідно до ст. 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення, невиконання вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу від 90 до 270 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 270 до 900 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Крім того, згідно ст. 241 та 245 Кримінального кодексу України, штрафи за забруднення атмосферного повітря шкідливими для життя, здоров’я людей або для довкілля речовинами становлять від 1800 до 3600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, а також сухих дикорослих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом штрафи складають до 5400-9000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Будьте обережні з вогнем та дотримуйтеся правил пожежної безпеки у лісах!