75-та річниця закінчення Другої світової війни

Сьогодні, 2 вересня 2020 року, світ відзначає 75-ту річницю закінчення Другої світової війни. Саме у цей день 1945-го року був підписаний формальний акт про беззастережну капітуляцію останнього активного союзника фашистської Німеччини – Японії.

Україна понесла надзвичайні втрати внаслідок війни. Під час бойових дій та в полоні загинуло 2,8 млн українських військових і підпільників зі всіх сторін, 5,2 млн цивільних загинуло через окупаційний терор та голод в тилу. Отже, безповоротні втрати України (українців та інших народів) склали 8 млн осіб, ще 2,4 млн склали втрати ненародженими. Внаслідок бойових дій постраждало понад 700 міст та містечок, 5,6 тис. мостів, 28 тис. сіл, 300 тис. господарств.

Український народ вніс вагомий внесок у перемогу над нацизмом. Воєнні дії під час Другої світової війни відбувалися на території України протягом 40 місяців – із 22 червня 1941 року до кінця жовтня 1944 року. У 1941–1944 роках на українській землі були зосереджені головні сили вермахту. В ході війни бойовими нагородами було відзначено близько 2,5 млн. воїнів-українців. Перемога у найстрашнішій війні в історії людства безцінна i її ціна не піддається обчисленню.

Ми пам’ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна. Проявляти шанобливе ставлення до ветеранів війни, учасників українського визвольного руху та жертв нацизму є священним обов’язком держави та громадян України. Схиляємо голови перед світлою пам’яттю полеглих, вклоняємося живим учасникам війни, які своїм життям та важкою працею наближали закінчення війни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *