Механіхований догляд за культурами

Сприятливі умови та сонячні дні відіграють важливу роль для розвитку та подальшого росту лісових насаджень. Дуже важливо в цей період проводити догляд, адже від цього багато в чому залежить приживлюваність і ріст лісових культур.

У Голованівському лісництві ДП «Голованівськийлісгосп» тривають механізовані догляди за лісовими культурами, основна мета яких – створення сприятливих умов для їх росту, скорочення строків зімкнення й переведення в покриту лісом площу, усунення негативного впливу трав’яної рослинності й порослі малоцінних порід. На цей рік заплановано в лісництві провести механізований догляд за культурами в обсязі 125га., на даний час проведено 131,8 га.

Забезпечивши якісне і своєчасне проведення доглядів за лісовими насадженнями, ми покращимо клас якості лісокультур, забезпечимо сприятливі умови для високої приживлюваності та швидкого росту дерев і чагарників.

Протягом останніх років на підприємстві максимально відходять від ручних доглядів, головними недоліками яких є висока затратність та повільні темпи робіт. На всіх ділянках, де це можливо, здійснюють механізовані догляди за допомогою тракторів з дисковими культиваторами КЛБ-1,7 та мотокущорізів.

Механізовані догляди розпочинають з першого року вирощування лісових насаджень. Кількість, тривалість і строки доглядів визначаються типом лісорослинних умов, способом обробітку ґрунту, методом і способом створення лісових культур, і, звісно, погодно-кліматичними умовами. Завдяки проведенню лісівничих доглядів поліпшуються водний і температурний режими, розпушується ґрунт, а також покращується аерація.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *