Вогонь – біда для лісу!

Спекотні вересневі дні можуть принести не лише приємні спогади про чудовий відпочинок на природі чи вдале полювання, але й затьмаритися димом лісових пожеж. Аби не трапилося лиха лісівники ДП «Голованівське лісове господарство» звертаються до всіх відвідувачів лісових масивів із проханням бути особливо уважними та завбачливими при користуванні вогнем чи зброєю неподалік або ж безпосередньо у лісі. Державна лісова охорона Голованівського лісгоспу наголошує, в пожежонебезпечний період заборонено:

  • розведення багаття у лісі та лісопосадках, окрім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях;
  • заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;
  • палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники, недопалки;
  • залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
  • заправляти у лісі, лісопосадках паливні баки під час роботи двигуна;
  • випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, сільськогосподарських угіддях, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу.

За порушення регламентованих законодавством правил поведінки в лісових масивах та у разі виявлення фактів порушень винні особи несуть адміністративну та кримінальну відповідальності. Особи, визнані винними у вчиненні лісової пожежі, можуть притягуватися до адміністративної відповідальності із відшкодуванням збитків, завданих природі. В особливо тяжких випадках порушники притягуються до кримінальної відповідальності. Пам’ятайте! Дотримуватися правил поведінки в лісі – набагато легше, аніж потім долати наслідки пожежі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *