Розпочинається сезон полювання

Розпочинається сезон полювання на фазана на підставі наказу Голованівської районної організації Українського товариства мисливців і рибалок №2 від 23,09,2020р. « Про проведення полювання на фазана в мисливський сезон 2020/2021 років на території мисливських угідь Голованівської районної організації УТМР». У суботу, 10 жовтня, відкривається сезон полювання на фазана, який триватиме до 6 грудня поточного року . Розпочинається сезон полювання згідно наказів користувачів мисливських угідь зі встановленими днями для полювання – середа, субота та неділя. Норма добування одним мисливцем -3 фазана.

ПОЛЮВАННЯ НА ФАЗАНА – ВИДИ І ОСОБЛИВОСТІ

Кожен мисливець бажає знати, де сидить фазан – така дитяча лічилка, яка допомагає запам’ятати кольори веселки, як не можна, до речі, підходить під дану розповідь. Полювання на фазана вважалося елітним пару століть назад. Птах під охороною, її ловля – це практично аристократичне заняття. Вона строго обмежена часом року. Дозволена з осені до середини зими. Домашній варіант фазана, що не придатний для мисливської майстерності, зустрічається все частіше.

ЗОВНІШНІЙ ВИГЛЯД ФАЗАНА

В основному вид фазана сьогодні – одомашнений вид дичини, але поки існує і мисливський тип. Це штучна порода птахів на основі декількох реальних видів фазана. Кровозмішення і висновок мисливського типу чудесного птаха були настільки давно, що вже й жоден історик не може точно назвати справжніх предків мисливського фазана.

Цей гібрид має кілька підвидів – дзеркальний фазан, золотий, китайський і інших, в основному беруть початок своїх назв від відмінностей виду. За даними вчених, фазан відноситься до підтипів курячих. Самці, як водиться більші за самок, мають ряд візуальних відмінностей – шпори на лапах, у очей червоні кола. Ці кільця грають важливу роль у шлюбних іграх птахів. Крила особин короткі, не для польоту, швидше за все для шлюбних ігор і тільки. Шия довга, витягнута, голова маленька, але тримається прямо і величаво. Шийне і головне забарвлення має відтінок зеленого золота з фіолетовим відтінком. Чоловічі особини, в основі, яскравіше самок, і часто змагаються між собою, у кого пишніше забарвлення.

Найбільшу увагу викликає хвіст птаха. Він має потужне, сильне оперення. Яскраве помаранчеве забарвлення. Кінець хвостів виділяється пофарбованими в мідний колір гострими перами. Відплив хвоста, коли повністю розкритий, виблискує золотим відливом. Хвіст птиці її гордість. По спині фазана йде кант чорної фарби, що так само немов окреслює корпус фазана, виділяючи його красу в природі. Шпори на лапах самців так само допомагають їм у боях шлюбного періоду, визначаючи найсильнішого для самки.

ОСОБЛИВОСТІ ПОВЕДІНКИ І АРЕАЛ ІСНУВАННЯ

З цим птахом пов’язаний цілий стародавній казковий міф. Казкові люди велетні – аргонавти. Вони жили задовго до основної цивілізації людей на території нинішнього Закавказзя. Одного разу з небес від Богів вони отримали красиву птицю. Для милування і розваги, полювання. Подарунок Богів був направлений в стародавнє місто аргонавтів – Фазис, у країні Колхіді. Подарунок Богів був чудовий. Птах був моторний, красивий. Аргонавти Святого від щастя запустили її у свої чарівні ліси і влаштовували полювання. М’ясо фазана було м’яким, ніжним, дивно смачним.

Сьогодні давно вже немає чудесних велетнів. Але їх чарівний птах пройшов крізь століття. Існує і зараз, практично на всій території нинішньої Євразії. Особина є від Кавказьких, Турецьких берегів до самої території Примор’я. За способом життя птицям підходить вологість. Численні кустарні зарості, невеликі підліски – основна місцевість для їх проживання. Так само не проти птах оселиться і поруч з людськими поселеннями: там, де є вологі і тінисті дерева або чагарники. Кучеряві виноградники, наприклад, для них будуть ідеальним середовищем існування. Якщо фазан відчуває небезпеку – намагається ховатися від неї нагорі природних заростей: на гілках дерев, потужних чагарників. Полохлива птиця з народження.

В іншому життя фазана протікає на землі. У силу своїх коротких крил – польоти для особини обмежені втечею від хижака або мисливця. Вона застрибує на гілки дерев або чагарників, вертикально злітаючи на невелику висоту. Їжа фазана складається з паші – насіння рослин, що впали, ягід, шматочків фруктів, земляних черв’яків, невеликих комах.

Весняне рівнодення для птахів – шлюбний сезон. Полювання в цей період на них офіційно заборонено. Навесні можна спостерігати шлюбні танці і «пісні» фазанів самців, які всією красою і чоловічою важливістю намагаються привернути увагу самок. З боку чудове видовище. Осіння пора – період відкриття полювання на птахів. У середині осені птиця проходить період линьки і після на неї саме час вести полювання.

ВИДИ ПОЛЮВАННЯ НА ФАЗАНА

Для продуктивного полювання варто знати місця проживання фазана. У жовтні ловцю варто шукати сирі, вологі місця. Ходити в густо зарослих рослинністю місцях. Враховувати, що цей птах під час небезпеки швидко бігає. Деякі особини в пориві страху можуть набирати швидкість до 40 км/год. Існує кілька типів полювання на фазанів. Розглянемо кожен докладніше.

ПОЛЮВАННЯ НА ФАЗАНА З СОБАКОЮ

З компаньйоном не проходить практично не одне полювання на дичину. У кожної своя тактична складова. Дії мисливця і собаки на фазана такі: ловець виходить в похід рано-вранці – оптимальний час. Компаньйонові дістається пошук і виявлення фазана. Його гон до лежання стрілка, щоб він зміг зробити постріл.

Після чого мисливський пес, якщо це необхідно, з дзвінким гавкотом продовжує переслідування видобутку. Основна мета: особина (навіть поранена) повинна піднятися в повітря. У цей момент мисливець робить свою остаточну роботу точним пострілом. Після чого вірний пес повинен знайти і доставити вбиту птицю своєму господареві. З порід для такого лову підходять всі лягаві і гончаки.

Популярна порода – спанієль. Допускається до лову дратхаар, курцхаар і інші. Вроджена енергетика і повадки спанієля ідеально сприяють у всьому процесі полювання на фазана. Другий важливий аспект – виховання компаньйона ловця, їх розуміння і взаємодія між собою. Тут потрібно вести тренування і виховну роботу до виходу в похід на птицю.

ПОЛЮВАННЯ НА ФАЗАНА ЗІ ЗАСІДКИ

Ловля дичини з собакою іноді підходить не всім. А влаштувати ловлю королівської птиці хочеться всім. У кого немає вірного компаньйона можна застосувати інший спосіб полювання на фазана – полювання з «засидження».

У жовтні-листопаді поруч з вологим очеретом, підліском або невеликою лісистою посадкою ловець повинен зробити невелике укриття – «засідки». Укриття повинно бути добре замасковано і приховано. Ні в якому разі не видавати місце розташування стрілка. Перед спорудою такої будови мисливцеві необхідно ретельно вивчити стежки фазанів, середовище їх проживання. Необхідно бути впевненим – одне з сімейства фазанів поруч із «засідкою».

Будова мисливця – готова. Вивчено середовище проживання видобутку. Наступний крок – приманка, треба розсипати ласощі для птиці. Підійдуть насіння і будь-який підніжний корм. Після – забратися у свій курінь і вичікувати. Тут потрібно велике терпіння і витримка. Не можна бути гучним у курені, займатися шкідливими звичками. Після появи видобутку на відстані 40-50 метрів можна наносити точний постріл. Перемога забезпечена, якщо мисливцеві вистачить терпіння і він зможе зробити все правильно.

ПОЛЮВАННЯ НА ФАЗАНА З БЛОКАТОРАМИ

Цікавий спосіб лову птиці в компанії – полювання з блокаторами. Спосіб успішний в зарослій очеретом вологою місцевості, широкій площі. Ловці перед походом одягають яскраво-помаранчеві жилети, інші яскраві речі. Діляться на дві підгрупи. Одна група ловців шумно прочісує очерети. Орієнтовне місце знаходження сімейства фазанів. Рухається на зустріч другий. Ті завмирають в одному положенні поруч для точного пострілу.

Перші виявляють дичину. Женуть видобуток на зустріч другого. Намагаються підняти птицю в вертикальний політ. Як тільки їм це вдається, фазан злітає свічкою вгору – мисливці роблять точний постріл. Якщо досвіду і влучності досить – успіх завершує процес способу полювання. Якщо промах – операція повторюється з самого початку. Важливо мати в другій групі влучних стрільців для продуктивного завершення лову фазана з блокаторами.

ПОЛЮВАННЯ НА ФАЗАНА З МАНКИ

Ще більш незвичайний спосіб полювання на фазана. Спеціальні інструменти – манки, звукові елементи, які імітують звуки птиці. Видають крики, вабить типу або крик, який кличе фазана інших особин до себе. Два основних типи манки:

  • Електричні – сучасні манки для лову фазанів з живленням від електрики, акумуляторів або батарейок пальчикового типу. У своєму складі мають безліч звуків для імітації голосу птиці. Дорогі за своєю ціною;
  • Духові – старий тип манки. Принцип заснований з духових музичних інструментів. Копіювати може пару звукових сигналів фазанів. Простий і значно дешевший у своєму виконанні.

Полювання з манки не для всіх мисливців. Найбільш досвідчені, добре знають повідці птиці, їх середовище проживання, дії в стресовій ситуації і в спокої, мисливці здатні принести здобич використовуючи такий метод. Новачкам мисливцям краще його не використовувати на початку своєї лову видобутку.

ЯКУ ЗБРОЮ ВИКОРИСТОВУВАТИ?

Аргонавти в Колхіді вважали за честь полює на казкову птицю виключно застосовуючи лук зі стрілами. Але їх часи давно пройшли. Зараз частина мисливського спільноти, аристократичного складу іноді влаштовує спеціальні полювання на фазанів за заповітами аргонавтам – застосовуючи луки, арбалети. Але в більшості своїй, звичайно ж, в лові дичини поширене вогнепальну рушницю. Класичним вибором в такому способі – найпоширеніша «двостволка» з 12 калібром горизонтального розташування стовбурів. Зброя хоч і дороге, з потужною віддачею, але вкрай ефективне для походу на птицю.

Для полювання на фазана, вирішальним моментом є точний постріл. Другого просто може і не бути – птах втече. Тому, якщо мисливець вирішив впритул зайнятися полюванням на фазана – вибрати рушницю він повинен з розумом і якісно. Якщо двостволку ловцю поки не потягнути – варто звернути увагу на будь-який інший варіант «вогні стріла» з калібром 12 мм, а також типом дробу №4 або 5. Бажано також на початкових етапах мати під рукою зброю з великим магазином.

Велика або занадто дрібна дріб не принесе ефективності, і тим більше успіху в цьому заході. Оптика, також не зможе надати корисної дії, а лише принесе додаткові витрати для ловця фазана.

Головне в полюванні на фазана – знання птиці, її звички, місця проживання і переміщення. Терпіння і обмундирування мисливця другий важливий фактор. Якщо у ловця немає таких навичок – не варто ходити на аристократичну полювання одному Як і в будь-який інший полюванні, в лові фазана не варто брати більше від природи, ніж необхідно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *