Міграція. З настанням холодів деякі комахи мігрують у тепліші місця. Найвідоміший приклад — метелик-монарх, який подорожує за тисячі миль із мільйонами своїх побратимів, щоб врятуватися від низьких температур.
Діапауза. Холодної пори деякі комахи входять у діапаузу — своєрідний спокій у напівзамороженому стані, коли припиняються будь-які їхні ріст і діяльність. Це схоже на зимову сплячку, у яку впадає багато теплокровних тварин. Смарагдовий золоотвал (інвазивна комаха, що знищує ясен) взимку вступає в діапаузу.
Антифриз. Деякі комахи виробляють свій власний тип антифризу, щоб вижити за низьких температур, перебуваючи у стані діапаузи. Комаха виробляє кріопротектори — з’єднання, які не дають смертоносним кристалам льоду утворитися на тілі. Тигрова гусінь використовує цей метод, щоб пережити зиму, згорнувшись калачиком у листі.
Відкладання яєць. Деякі комахи взагалі не переживають зиму. Але перш ніж вони помруть, вони відкладають яйця, із яких навесні зможуть вилупитися дитинчата. Цвіркуни, богомоли, коники — усі вони відкладають яйця, щоб навесні могли з’явитися нові комахи.
Зігрівання один одного. Коли приходить зима, деякі жуки уникають замерзання, притискаючись один до одного. Бджоли туляться одна до одної у своїх вуликах, використовуючи тепло тіл, щоб не замерзнути.