Недбале використання захисних засобів може нашкодити навколишньому природному середовищу

З того часу, коли обов’язковим стало носіння одноразових рукавичок та масок, виникає дедалі більше питань, що робити з ними, після їх використання. На жаль, деякі несвідомі громадяни додають лісівникам роботи та наражають на небезпеку інших, залишаючи сміття у непризначених для цього місцях, викидаючи не у смітники, а прямо в лісі використані поліетиленові рукавички та маски, які можуть стати джерелом поширення COVID-19.

Якщо ви здорові й виконуєте профілактичні заходи з метою зменшення ризику інфікування і поширення коронавірусу (в т.ч. користуєтеся захисними масками і рукавичками на роботі, транспорті, при здійсненні покупок), справа утилізації відходів – проста.

Як правильно викидати засоби захисту, щоб не нашкодити довкіллю?

Викидати засоби захисту просто у смітник не лише шкідливо для довкілля, а й небезпечно для здоров’я інших людей. Отож, перед викиданням використаних масок, рукавичок треба:

  • продезінфікувати їх дезрозчином чи замочити в мильному розчині,
  • після чого запакувати в пакет та добре зав’язати,
  • дати масці чи рукавичкам у пакеті «відлежатися», не менше 12 годин, а тоді викинути до загальної урни зі сміттям.
  • – у разі перебування поза домівкою, тримати із собою невеличкий пакетик для складання використаних паперових хустинок, масок, який потім вдома помістити у загальний пакет для таких відходів;
  • – не викидати використані засоби захисту та паперові хустини до звичайних сміттєвих урн, аби птахи і тварини не розносили їх довкола.

І головне, не забувайте після будь-яких маніпуляцій добре вимити руки! Дотримуючись таких простих правил, ми зможемо не допустити поширення вірусу, та, можливо, навіть врятувати чиєсь життя.

Як вірус продовжує жити після подорожі до сміттєвого бака?

Дуже просто:

  • якщо ми просто викидаємо маску у змішані відходи, вірус переходить, наприклад, на скло і може «жити» там аж до 5 днів. Далі ця скляна пляшка потрапляє на сортувальну лінію, де вручну відсортовується, і, хоча, працівники і використовують спецформу, все ж збільшення небезпечного сміття у сортувальних пунктах підвищує ризик можливого зараження.
  • інший варіант – пляшка може бути вилучена з урни людьми, які збирають скляну тару для передачі в пункти прийому сміття. І таким чином вірус перебирається з урни у життєдайне для нього середовище з живими організмами, де розвивається і розповсюджується – вже серед людей.

Будьте здорові та піклуйтеся про себе і довкілля!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *