Голованівські лісівники реалізовують декоративний посадматеріал

Одним із напрямків роботи ДП «Голованівський лісгосп» є вирощування садивного матеріалу для декоративного озеленення та ландшафтного дизайну. Декоративні рослини в лісгоспі вирощували і раніше, але не в таких масштабах. Останнім часом попит на так званий вічнозелений декоративний матеріал суттєво зріс, адже з розвитком інфраструктури населених пунктів виникла потреба в озеленені магазинів, офісів, підприємств, тому лісівники вирішили розширити сортимент вирощування декоративного садивного матеріалу.

Щоб створити сприятливі умови для вирощування декоративних рослин в лісництвах були побудовані теплиці, які оснащені зрошувальною системою (туманне зрошування), де навіть під час сильної спеки зберігається висока вологість повітря, що дозволяє створювати оптимальні умови для ефективного приживлення черенків та прискорює ріст рослин. Розмножують рослини зеленим черенкуванням, яке проводять на початку літа, з використанням необхідних мінеральних та органічних добрив. Влітку використовують затінюючу сітку, яка перешкоджає потраплянню прямих сонячних променів. Вирощені в теплицях сіянці (однорічні або двохрічні) висаджують весною на дорощування, закладаючи спеціальні шкілки, де рослини вже призвичаюються до звичайних природніх умов.

За цей час вдалося зібрати чималий асортимент, що налічує понад 16 видів. Переважають в асортименті найбільш популярні вічнозелені декоративні рослини – самшит, різні види туй та ялівців, ялин. Є для продажу дугласія, ялиця біла, сосна жовта, береза повисла, модрина європейська та багато інших. А ще можна придбати горобину звичайну, горобину чорноплідну, ясен ланцетолистий. Це породи, які невибагливі в нашій кліматичній зоні, не дуже примхливі в догляді та які користуються попитом на ринку. На осінь 2020 року лісівники Голованівського лісгоспу виростили понад 16 різновидів декоративних кущів та дерев, а це – понад 15тис.шт. посадкового матеріалу. Головна перевага декоративного посадматеріалу, придбаного у лісівників – якість та ціна від виробника.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *