Без проведення рубок ліс не можливо виростити

З метою забезпечення в насадженнях сприятливих умов для головних порід проводяться планові рубки догляду, при яких вирубуються всі небажані дерева. Протягом всього тривалого періоду лісовирощування проводяться рубки, які носять загальну назву: рубки формування та оздоровлення лісів. Під час проведення цих рубок у насадженнях прибираються відсталі у рості дерева, екземпляри з кривими стовбурами. Формується насадження бажаного складу, необхідної повноти, форми стовбура. Крім того, в процесі вирощування лісу видаляються сухі, усихаючі, сильно послаблені дерева, та дерева уражені грибковими захворюваннями чи пошкоджені негативними природними факторами – рубки оздоровлення. При проведенні кожної рубки заготовлена деревина реалізується споживачам, а вилучені кошти спрямовуються на ведення лісового господарства.

Ліс, як і всі живі організми, хворіє. Так, перед початком наступного року проводиться комісійне лісопатологічне обстеження насаджень та складається план санітарно-оздоровчих заходів для проведення вибіркових санітарних рубок та суцільних санітарних рубок. Ділянки лісу, які уражені хворобами лісу і патологічні процеси там набули характеру незворотних змін, суцільного всихання насадження, де вибірково-санітарними рубками не буде досягнуто позитивного результату, обстежуються спеціальною комісією і призначаються у суцільну рубку. Ці рубки називаються суцільними санітарними рубками і призначаються згідно санітарних правил в лісах України що затверджені постановою Кабінету Міністрів №555 від 27.07.1995 року

Рубається дерев стільки, скільки визначено розрахунковою лісосікою. Це науково обгрунтована норма користування лісом. Цю норму нам визначає спеціальна організація – «Укрдержліспроект», яка один раз на 10 років проводить обстеження всіх лісів підприємства та намічає проведення комплексу всіх лісогосподарських заходів. Зазначена норма користування лісом проходить складний і тривалий процес погодження в Мінекології, Мінекономпромрозвитку, Держлісагенства, і тільки тоді ми маємо право застосовувати її на практиці.

Звертаємо увагу наших читачів, що рубки, які ми проводимо, це не є основна мета діяльності нашого підприємства. Рубками ми тільки формуємо насадження, яке виконує дуже багато різноманітних функцій. Якби лісівники не втручались господарськими заходами у ці процеси, то буде формуватись «дикий ліс», або взагалі загине у зв’язку із розповсюдженням шкідників та хвороб лісу, де не буде господарсько цінних порід, бо їх «заглушать» другорядні породи, з яких у віці стиглості можна мати лише дров’яну деревину.

Як відомо деревообробна галузь потребує цінних сортиментів (для меблевого виробництва), ділова деревина використовується у будівництві, комунальному господарстві і так далі. Правильне ведення лісового господарства забезпечує відновлюваність такого ресурсу, як деревина. Жоден з енергоресурсів не має здатності до відновлення – ні газ, ні нафта, лише деревина. Цей фактор в умовах енергозалежності нашої молодої держави є дуже важливим фактором.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *