Не забувайте про відповідальність за порушення правил полювання

Сезон полювання триває. Однак не всі мисливці дотримуються відповідних норм та правил полювання, здебільшого нехтують ними – а це перший крок до злісного браконьєрства. Тож злісних порушників правил притягнуть до адміністративних покарань та стягнуть штрафи. Тому, нагадаємо, що відповідальність за порушення правил полювання передбачена:

 • адміністративна (ст. 85 КУпАП): порушення правил полювання (полювання без належного на те дозволу, в заборонених місцях, у заборонений час, забороненими знаряддями або способами, на заборонених для добування тварин, допускання собак у мисливські угіддя без нагляду, полювання з порушенням установленого для певної території (регіону, мисливського господарства, обходу тощо) порядку здійснення полювання), яке не мало наслідком добування, знищення або поранення тварин, а також транспортування або перенесення добутих тварин чи їх частин без відмітки цього факту в контрольній картці обліку добутої дичини і порушень правил полювання та в дозволі на їх добування – тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від 102 до 1020 грн. і попередження або накладення штрафу на посадових осіб – від 510 до 1530 грн. Повторне порушення правил полювання (полювання без належного на те дозволу, в заборонених місцях, у заборонений час, забороненими знаряддями або способами, на заборонених для добування тварин) чи таке, яке мало наслідком добування, знищення або поранення тварин, тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1020 до 2040 грн. з конфіскацією рушниць та інших знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих об’єктів тваринного світу чи без такої або позбавлення права полювання на строк до трьох років з конфіскацією рушниць та інших знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих об’єктів тваринного світу чи без такої і на посадових осіб – від 1530 до 2550 грн. з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих об’єктів тваринного світу чи без такої.
 • кримінальна відповідальність (ст. 248 Кримінального кодексу України):
 1. Порушення правил полювання, якщо воно заподіяло істотну шкоду, а також незаконне полювання в заповідниках або на інших територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, або полювання на звірів, птахів чи інші види тваринного світу, що занесені до Червоної книги України, -караються штрафом від 1700 до 3400 грн. або громадськими роботами на строк від 160 до 240 годин, або обмеженням волі на строк до трьох років.
 2. Ті самі дії, якщо вони вчинені службовою особою з використанням службового становища, або за попередньою змовою групою осіб, або способом масового знищення звірів, птахів чи інших видів тваринного світу, або з використанням транспортних засобів, або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, – караються штрафом від 3400 до 6800 грн., або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

Окрім того, порушник сплачує збитки за незаконне добування дичини:

 • лось – 130 тис. грн.;
 • олень плямистий – 50 тис. грн.;
 • кабан – 40 тис. грн.;
 • козуля – 32 тис. грн.;
 • бобер – 10 тис. грн.;
 • борсук – 8 тис. грн.;
 • заєць-русак – 8 тис. грн.;
 • куниця – 6 тис. грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *