143 мільйони сіянців висаджено лісівниками України

Ведення лісового господарства полягає у здійсненні комплексу заходів з охорони, захисту, раціонального використання та розширеного відтворення лісів. Одним із комплексів заходів ведення лісового господарства є відтворення лісів. Відтворення лісів здійснюється з метою досягнення оптимальної лісистості шляхом створення в максимально короткі строки нових насаджень найбільш економічно та екологічно доцільними способами і технологіями, підвищення водоохоронних, ґрунтозахисних, санітарно-гігієнічних, інших корисних властивостей лісів і захисних лісових насаджень, поліпшення якісного складу лісів, підвищення їх продуктивності та біологічної стійкості. Відтворення лісів здійснюється шляхом їх відновлення та лісорозведення.

У загальному комплексі заходів з інтенсивного розвитку лісового господарства України провідна роль належить лісовим культурам. Рукотворні ліси повинні забезпечити не тільки швидке зростання насаджень, давати з одиниці площі в короткий відрізок часу більше цінної і якісної деревини, а й мати високу біологічну стійкість як до несприятливих ґрунтово-кліматичних умов, так і до шкідників і хвороб.

У 2020 році державними лісогосподарськими підприємствами, що входять до сфери управління Держлісагентства заплановано створити 23272 гектари лісових культур. Відповідно до оперативної інформації про хід лісокультурних робіт станом на 13 листопада 2020 року створено 25359 гектарів лісових культур, в тому числі 1802 га нових лісів. Осінню створено 2398 гектарів лісових культур, в тому числі 363 га нових лісів. У поточному році вже висаджено 143 мільйони сіянців сосни, дуба, ясеня, клена-явора, ялиці, ялини, дугласії, бука, тощо. Лише за один тиждень лісівниками висаджено 3,255 млн сіянців.

Як зазначає начальник управління лісового господарства та відтворення лісів Держлісагентства Ігор Будзінський успіх проведення лісовідновлювальних робіт залежить від попередньої і ретельної підготовки до сезону. Для всіх лісовідновлювальних робіт лісівники виплекали сіянці у спеціальних лісових розсадниках. Щороку на лісових розсадниках державних лісогосподарських підприємств, що входять до сфери управління Держлісагентства випрошується близько 240 – 250 млн шт. стандартного садивного матеріалу для забезпечення відтворення лісів. Також, достатньою кількістю садивного матеріалу мають лісівники і для проведення робіт з озеленення в населених пунктах та містах. За весняно-осінню компанію-2020 на землях лісового фонду будуть закладені парки і сквери, створено пам’ятні лісові культури.

За матеріалами: ДАЛРУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *