Україна за площею FSC -сертифікованих лісів посідає 5 місце в Європі

З метою підтвердження сталості лісоуправління міжнародна спільнота все більше довіряє продукції із сертифікованих лісів. Міжнародна система добровільної лісової сертифікації FSC існує 25 років. Зараз за системою FSC ліси сертифіковано у 82 країнах світу. Загалом, в усіх країнах світу, на кінець лютого 2020 року за системою FSC сертифіковано 204 млн га лісу. Україна за площею FSC-сертифікованих лісів посідає 5-те місце в Європі після Швеції, Білорусі, Польщі та Туреччини.

Лісова сертифікація – оцінка відповідності системи ведення лісового господарства встановленим міжнародним вимогам щодо управління лісами та лісокористування на засадах сталого розвитку. Метою лісової сертифікації є забезпечення економічно, екологічно і соціально збалансованого ведення лісового господарства шляхом виконання відповідних загальновизнаних і таких, що заслуговують на довіру, стандартів.

FSC просуває екологічно відповідальне, соціально вигідне і економічно життєздатне управління лісами в світі, яке гарантує легальність лісозаготівлі й дотримання високих екологічних та соціальних стандартів – збереження біологічного різноманіття на ділянках та лісів високої природоохоронної цінності, повага до цінностей місцевих жителів, корінних народів. Стандарти FSC передбачають не лише збереження рідкісних і червонокнижних видів тварин і рослин, а й сприяють зниженню виробничого травматизму, поліпшенню умов праці, забезпеченню своєчасної виплати заробітної плати працівникам.Проведення сертифікації здійснюється акредитованими на міжнародному (чи національному на підставі схвалених міжнародних процедур) рівні організаціями. Такі процедури сертифікації гарантують незалежність, неупередженість та об’єктивність оцінки ведення лісового господарства у будь-якій країні.

Голова Державного агентства лісових ресурсів України Василь Кузьович відзначив, що лісова сертифікація в останні роки отримала значний розвиток в Україні. Станом на грудень 2020 року в Україні сертифіковано 4,46 мільйона гектар лісів, зокрема, видано 131 сертифікат FM/CoC, 364 сертифікатів CoC. Майже всі з FSC-сертифікованих лісів держави знаходяться у підпорядкуванні Держлісагентства. Євроінтеграційні прагнення країни передбачають подальшу роботу із забезпечення сталого ведення лісового господарства та підтвердження законного походження лісопродукції. Держлісагентство всебічно підтримує ці процеси.

Довідково: Загальна площа лісових ділянок України становить 10,4 млн га, в тому числі вкриті лісовою рослинністю майже 9,6 млн га. Держлісагентству підпорядковано 7,6 млн га лісів, що становить 73% всього лісового фонду України. Згідно з офіційними статистичними даними лісистість України складає 15,9% від загальної площі території держави.

За матеріалами: ДАЛРУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *