Триває сезон полювання

 На Кіровоградщині триває сезон полювання. Для мисливців полювання – справжнє свято, але варто пам’ятати про основні правила, які зроблять процес полювання безпечним. Працівники Голованівського лісгоспу нагадують усім мисливцям про важливість суворого дотримання всіх правил полювання та техніки безпеки на полюванні. Участь у полюванні може взяти кожен бажаючий за умови наявності всіх необхідних відповідно до Закону України «Про мисливське господарство» документів. Кожен мисливець при собі зобов’язаний мати:

  • посвідчення мисливця;
  • щорічну контрольну картку обліку добутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита;
  • дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка, дозвіл на діагностичний та селекційний відстріл тощо);
  • відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю у разі її використання;
  • паспорт на собак мисливських порід, інших ловчих звірів і птахів у разі їх використання під час полювання.

Відповідно статті 20 Закону України «Про мисливське господарство та полювання» з метою раціонального використання мисливських тварин, охорони диких тварин, заборонено полювати немисливською (у тому числі військової) вогнепальною, пневматичною та іншою стрілецькою зброєю, а також нарізних вкладок, напівавтоматичної або автоматичної зброї з магазинами більш як на два патрони.

А за порушення правил полювання (полювання без належного на те дозволу, в заборонених місцях, у заборонений час, забороненими знаряддями або способами, на заборонених для добування тварин, допускання собак у мисливські угіддя без нагляду, полювання з порушенням установленого для певної території (регіону, мисливського господарства, обходу тощо) порядку здійснення полювання, яке не мало наслідком добування, знищення або поранення тварин, а також транспортування або перенесення добутих тварин чи їх частин без відмітки цього факту в контрольній картці обліку добутої дичини і порушень правил полювання та в дозволі на їх добування статтею 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність у вигляді попередження або накладення штрафу.

Особливу увагу необхідно звернути на те, що відсутність документів вважається порушенням правил полювання. З початку року завдяки рейдам, які постійно проводять працівники державної лісової охорони Голованівського лісгоспу, представники правоохоронних органів та єгерський склад користувачів мисливських угідь, склали 16 протоколів за порушення правил полювання і це не дивлячись на те, що розмір штрафів, які доведеться сплатити, значно більший, аніж ціни на оформлення всіх необхідних для легального полювання документів. Зазначимо, що працівники державної лісової охорони продовжуватимуть подібні рейди для виявлення порушників, охорони державного лісового та мисливського фонду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *