25 грудня – Католицьке Різдво

Це день – спогад про диво народження у Вифлеємі Сина Божого Ісуса Христа і особливе релігійне свято, що наповнює людські серця теплом і милосердям. В Західній Україні католицьке Різдво часто називають «польським» Різдвом. Це ж свято відзначають і православні християни (східного обряду), тільки воно припадає на 7 січня (за Григоріанським календарем).

Католицьке Різдво вважається одним із найважливіших свят християн. Крім того, воно є офіційним державним святом і вихідним днем у більш ніж ста країнах усього світу. Цього дня Різдво відзначають також багато православних, протестантів, лютеранів. З історії відомо, що вперше Різдво у католиків святкувалося десь у 4 столітті нашої ери, хоча питання про точну дату народження Ісуса Христа і в наш час активно обговорюється і вважається до кінця невирішеним.

Невід’ємна традиція святкування Різдва у католиків – прикрашання ялинки в будинку. Головна прикраса свята – це вбрана смерека або ялинка, яку ставлять у своїх будинках віруючі. Кришталеві кулі, кольорова мішура, свіжі квіти і соковиті фрукти прикрашають дерево. Історія про підношення волхвами Немовляті Ісусу всіляких дарів пустила коріння традиції обмінюватися подарунками до Різдва. Католицькі віруючі з трепетом ставляться до свята та прикрашання свого будинку, приділяючи цьому багато часу. Все це символізує віру і шанування Христа.

Ніяке інше свято не здатне настільки об’єднати людей, як Різдво Христове. Усі віруючі вважають його сімейним святом і воліють проводити різдвяний вечір з 24 на 25 грудня в колі сім’ї, родини за святковим столом. Перед застіллям католики обов’язково відвідують церкву, де відбувається різдвяне богослужіння, і вистава-вертеп. Вертеп представляє собою відтворення з допомогою засобів мистецтва народження Христа. Він може бути у вигляді муляжів або переодягнених у костюми людей, а може бути театральне дійство самодіяльних чи професійних акторів зі словами і діями, вітаннями, колядуваннями. Різдвяні традиції передаються з покоління в покоління, несучи в собі весь сенс всеосяжної любові Христової.

Привітання на католицьке Різдво мають особливий сенс для кожного віруючого. Люди бажають один одному миру в домі, тепла, світла і добра. Вважається, що привітання, які прозвучали в це священне свято, обов’язково збудуться. Доброю традицією сьогодення є в цей день не забувати про одиноких, знедолених, малозабезпечених та всіх нужденних. Отож, скористаймося нагодою сотворити добро.

Шановні віряни Римо-Католицької церкви!

Щороку ви першими маєте щасливу нагоду спостерігати на небосхилі спалах яскравої різдвяної зірки. Її промені несуть радість у кожну сім’ю, у кожну домівку. Тепло і лагідність цього свята однаково зігрівають усіх християн світу, незалежно від того, до якої нації чи релігійної традиції вони належать і які погляди поділяють. Бажаю добра і благополуччя, злагоди і любові вашим родинам! Нехай збудуться найзаповітніші мрії. Зичу міцного здоров’я, достатку, добрих і вірних друзів на життєвій дорозі! Гарних Вам і радісних різдвяних свят!

З повагою,

директор ДП «Голованівський лісгосп»

Костянтин Гончаренко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *